Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Vier miljoen voor stimulering datacenter-onderwijs EU

12 december 2023 - 08:28ActueelCarrièreDDAEuropese CommissieNorthC Datacenters
Rik Sanders

De Europese Commissie (EC) heeft een subsidie van vier miljoen euro toegekend aan het project Colleges for European Datacenter Education (Cedce). Doel hiervan is het aanbieden van kwalitatief hoogwaardig onderwijs gericht op datacenters. Het project start in maart 2024. Vanuit Nederland is de Dutch Data Center Association (DDA) samen met partners, zoals Alfa College en NorthC Datacenters, betrokken bij Cedce.

Net als veel andere sectoren kampt de (groeiende) data-industrie met een groeiend tekort aan personeel. Dit resulteert in een grote vraag naar geschoolde werknemers. Die zijn moeilijk te vinden.

In Nederland heeft de DDA in samenwerking met onderwijspartijen en het bedrijfsleven daarom een curriculum opgezet. Sinds 2019 zijn acht onderwijsinstellingen in Europa (Alfa College, Helha, ATU, ITCF ETLA, Ekami, Mercantec, UCL en FMS) en veertig organisaties vanuit de sector, waaronder de DDA en NorthC Datacenters, bezig met het opzetten van een Europees project, het zogeheten Colleges for European Datacenter Education (Cedce).

Doel van dit consortium is het datacenteronderwijs naar een hoger niveau te tillen. Met deze recent toegekende EU-subsidie krijgt Cedce middelen in handelen om dit beter beroepsonderwijs en hoger onderwijs voor datacenters te ontwikkelen. Door samenwerking met partners uit de industrie wordt het curriculum afgestemd op de eisen van de industrie en blijft het curriculum up-to-date met de laatste ontwikkelingen. Het uitgangspunt is dat op deze manier afgestudeerden gemakkelijk aan de slag kunnen bij datacenters in de regio, wat bijdraagt aan regionale ontwikkeling.

Uitdaging personeelstekort

Stijn Grove, managing director van de DDA, is verheugd met de toekenning van de subsidie voor het onderwijsproject. ‘In de sector is het toenemende personeelstekort een van de grootste uitdagingen. Het vinden van gekwalificeerde mensen blijft moeilijk, waardoor ook de digitale ambities in het nauw worden gedreven.’ Daarom vindt hij de toekenning van de subsidie een mooie stap voor de sector. ‘Door dit soort onderwijs en Europese samenwerking kunnen namelijk meer mensen de weg vinden naar werk in en rondom datacenters.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Nvidia schroeft met Intigriti ai-beveiligingsprogramma op

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Kennis cybersecurity bij organisaties laag
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    CISO
    ActueelSecurity & Awareness

    Nova Advisor Agent: gamechanger voor ciso of ai-hype?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs