Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

FTI: Nieuw techbedrijf Vlaamse overheid én bedrijfsleven

Nieuw
19 december 2023 - 12:22ActueelGovernance & PrivacyCegekaCronosFTIKBCProximusTelenet
William Visterin

Met Flanders Technology & Innovation (FTI) richt de Vlaamse overheid een Vlaams technologiebedrijf op. De overheid doet dat samen met zeven andere Belgische bedrijven. Dat zijn de it-bedrijven Cronos en Cegeka, telecomoperatoren Proximus en Telenet, bank KBC, Brussels Airport en de investeringsgroep COI.

Voor de opstart brengt Vlaanderen een miljoen euro aan startkapitaal in, elk van de zeven bedrijven legt een half miljoen euro bij. Per project zou dan worden gekeken naar afzonderlijke financiering. Het doel van FTI is om een Europese leider te worden in de ontwikkeling van technologische oplossingen voor maatschappelijke problemen. Denk aan oplossingen voor de gezondheidszorg, mobiliteit, het onderwijs of de overheid zelf.

Met FTI wil de Vlaamse regering meer bepaald een platform aanbieden waar burgers persoonlijke data veilig moeten kunnen delen. Bedrijven kunnen met die data diensten ontwikkelen in hoger vermelde sectoren als mobiliteit of zorg.

Bedrijven, onderzoekscentra en overheden zouden het platform kunnen gebruiken om hun kennis en krachten te bundelen en tech-oplossingen voor maatschappelijke uitdagingen te ontwikkelen. Een voorbeeld is de eerder aangekondigde gezondheidskluis, waar elke Vlaming zijn gezondheidsdata zal kunnen stockeren. Daarmee wordt ook de link gelegd met Athumi, het nieuwe Vlaamse Datanutsbedrijf op initiatief van de Vlaamse overheid. Vlaanderen volgt hiermee de Europese datastrategie waarbij gebruikers zelf moeten kunnen bepalen wat met hun data gebeurt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    VS zet Thierry Breton op zwarte lijst om techwetgeving EU

    Data & AI

    T-Systems bouwt mee aan Europees alternatief voor ChatGPT

    Carrière

    Compliance officer meest gezochte juridische profiel

    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    Security & Awareness

    Identiteitsapp Itsme breidt uit naar volledige EU

    Vlag Europese Unie
    Governance & Privacy

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs