Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
developer ontwikkeling programmeren ict collega
[Foto: Everything possible/Shutterstock.com]

Nvidia-topman ziet geen toekomst in programmeren

05 maart 2024 - 17:24ActueelCarrièreNvidia
Diederik Toet

We moeten kinderen niet meer aanmoedigen om te leren programmeren, vindt Nvidia-topman Jensen Huang. Generatieve ai kan autonoom code genereren en complexe programmeertaken uitvoeren en dus bedreigt de technologie de carrière van toekomstige codekloppers, is zijn idee.

Huang deed zijn uitspraak eind februari tijdens de World Government Summit in Dubai, schrijft de Britse techsite Computing. ‘In de afgelopen tien tot vijftien jaar vertelde bijna iedereen hoe belangrijk het is dat kinderen computerlessen krijgen en leren programmeren. Maar het is bijna het tegenovergestelde’, zegt hij.

Volgens Huang moet de technologische vooruitgang leiden tot een toekomst waarin iedereen ai kan gebruiken om te creëren en te innoveren zonder te hoeven programmeren. Hij voorziet dat huidige en toekomstige ict’ers zich moeten bij- en omscholen zodat ze leren omgaan met deze veranderende technologie en op die manier waardevol blijven. Upskilling, noemt hij dat.

Sceptisch

Huangs voordracht tijdens de summit werd met gemengde reacties ontvangen, aldus Computing. Sommige aanwezigen klapten, anderen reageerden sceptisch. Zij zien nog steeds veel vraag naar goede programmeurs en wijzen op de beperkingen die ai met zich meebrengt.

Huang richtte Nvidia in 1993 samen met twee compagnons op. De Amerikaanse chipfabrikant profiteert de laatste jaren enorm van de opkomst van ai. Het zijn voornamelijk Nvidia-chipsets die worden ingezet bij het trainen en uitvoeren van generatieve ai. Vooral om deze reden is de marktwaarde van het bedrijf tegenwoordig hoger dan ooit.

https://twitter.com/Carnage4Life/status/1761483377365152234?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1761483377365152234%7Ctwgr%5E6391e3e6483ad5d4dcc54f5e0b80af935e43f9e5%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.computable.nl%2F2024%2F03%2F04%2Fnvidia-topman-ziet-geen-toekomst-in-programmeren%2F

Meer over

ontwikkelenprogrammeren

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Rechtspraak
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs