Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Frank Hamerlinck topman FTI

Frank Hamerlinck
Frank Hamerlinck
26 maart 2024 - 10:58ActueelCarrièreFTI
Luc Blyaert
Luc Blyaert

BAANVAK – Frank Hamerlinck is verkozen tot ceo van Flanders Technology & Innovation (FTI). Dat is het eind vorig jaar opgerichte technologiebedrijf van de Vlaamse overheid samen met Cronos, Cegeka, Proximus, Telenet, KBC, Brussels Airport en de investeringsgroep COI.

Frank Hamerlinck studeerde burgerlijk ingenieur aan de universiteit van Gent. Hij was it-manager bij Volvo, maar richtte dan samen met Peter Hinssen Porthus op waar hij gedurende tien jaar coo was. In de lente van 2010 werd het bedrijf overgenomen door Decartes Systems. Vervolgens richtte Frank Hamerlinck NGData op. Begin 2020 werd hij ceo van Trustbuilder.

Nu moet hij dus FTI in goede banen leiden. Het techbedrijf kreeg van de Vlaamse overheid een startkapitaal van één miljoen euro. De andere partners legden elk een half miljoen euro op tafel. Het doel van FTI is om een Europese leider te worden in de ontwikkeling van technologische oplossingen voor maatschappelijke problemen, zoals gezondheidszorg, mobiliteit of onderwijs. Dat wordt geen evidente missie.

Meer over

Baanvak

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    België en Nederland in Europese top vijf voor telewerk

    Carrière

    Ai jaagt aantal sollicitaties massaal de hoogte in

    Carrière

    Re­or­ga­ni­sa­tie ASML resulteert in ver­trou­wens­cri­sis

    Software Innovation

    Een persbericht later: Indiase outsourcers staan voor uitdagingen

    Carrière

    Ruim de helft van personeel mag niet (meer) telewerken

    Carrière

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Deryckere nieuwe ceo Cegeka (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs