Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

SAP ondanks fors verlies positief gestemd

26 april 2024 - 12:37ActueelCloud & InfrastructuurSAP
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De cloudmigratie legt SAP geen windeieren. De ondernemingsleiding is tevreden over de eerste resultaten van de veranderde bedrijfsstrategie. De rode cijfers die SAP schrijft over het eerste kwartaal van dit jaar, komen geheel voor rekening van een voorziening van 2,2 miljard euro in verband met de lopende reorganisatie waarmee wereldwijd achtduizend banen zijn gemoeid. 

Door het grootste deel van de herstructureringskosten op het afgelopen kwartaal te laten drukken, schoot het resultaat van SAP achthonderd miljoen euro in de min. Met zo’n tweehonderd miljoen euro zijn deze kosten hoger dan aanvankelijk werd verwacht. Voor de rest rapporteerde Europa’s grootste softwarefabrikant bemoedigende cijfers. SAP-topman Christian Klein spreekt zelfs van een geweldige start van 2024. Hij ziet in de resultaten over het eerste kwartaal het bewijs dat SAP op de goede weg is met het veranderen van zijn bedrijfsmodel. Bij SAP is het ‘cloud first’, volgens de kritische Duitstalige gebruikersvereniging zelfs ‘cloud only’. Als het aan SAP ligt, migreren alle grootzakelijke gebruikers voor eind 2027 naar de cloud.

De omzet van de erp-gigant steeg met acht procent naar ruim acht miljard euro. Belangrijker nog is dat de cloud-omzet met bijna een kwart opveerde tot 3,93 miljard euro. De omzet uit Cloud ERP Suite steeg met 31 procent. Behoorlijk trots is Klein over de orderintake voor de komende twaalf maanden. De zogenoemde ‘current cloud backlog’ nam met 27 procent toe tot 14,18 miljard euro, de snelste groei ooit gemeten. SAP probeert zo veel mogelijk klanten tot een abonnement te verleiden. De omzet uit softwarelicenties daalde dan ook met 26 procent naar 203 miljoen euro.

SAP heeft de verschillende producten in het portfolio nauwer geïntegreerd, waardoor het nu gemakkelijk is om kopers te interesseren voor extra modules. Volgens cfo Dominik Asam gaan bestaande klanten sneller over tot de aanschaf van andere SAP-producten. Als gevolg van herinvesteringen in strategische groeigebieden zoals ai verwacht SAP 2024 af te sluiten met een personeelsbestand dat vergelijkbaar is met dat aan het einde van het jaar 2023.

Meer over

Cloudmigratie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs