Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
beveiliging security threat modeling modelling

Helft it-beslissers schakelt securitymaatregelen zelf uit

21 oktober 2024 - 10:56ActueelSecurity & AwarenessSapio Research
William Visterin

Ruim de helft van de it-beslissers in de Benelux (53 procent) schakelt securitymaatregelen eigenhandig uit op hun systemen. Wereldwijd ligt dat cijfer lager: ruim een derde. Ook phishing blijkt vaak opvallend succesvol bij it-profielen.

De bevindingen en cijfers komen uit het ‘2024 Human Risk Behavior’-rapport van Sapio Research in opdracht van securityspecialist Arctic Wolf. In functie daarvan werden 1.500 senior it- en securitybeslissers en eindgebruikers ondervraagd. Het gaat om respondenten uit meer dan zestien landen, waaronder 150 uit de Benelux. De studie biedt inzicht in veelvoorkomende risico’s in organisaties, met focus op de risico’s waar mensen bij betrokken zijn.

De gevolgen van menselijk security-falen kunnen alvast ernstig zijn, klinkt het. Zo heeft iets meer dan een kwart van de ondervraagde it-leiders wereldwijd meegemaakt dat een medewerker werd ontslagen omdat hij of zij in een online-scam was getrapt.

Overmoedig

Uit het hoog aandeel van de it-profielen die zelf al (minstens één keer) de securitymaatregelen op hun systemen heeft uitgeschakeld, concluderen de onderzoekers dat it-leiders flink nalatig kunnen zijn betreffende securitypraktijken.

Daarnaast blijken ze ook overmoedig. Tachtig procent van de it-managers wereldwijd is ervan overtuigd dat mensen in hun organisatie niet in een phishing-aanval zullen trappen, hoewel twee derde zelf weleens op een phishing-link heeft geklikt. ‘Zowel leiders als eindgebruikers moeten nog veel stappen zetten’, stelt Adam Marrè, ciso bij Arctic Wolf. ‘Ze moeten ervoor zorgen dat zij als individu geen negatieve impact hebben op de algehele security van hun organisaties.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Najaarsdag GTIA Benelux in Eindhoven, opnieuw banen weg bij Microsoft (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    AchtergrondOverheid

    Von der Leyen: geef deftech toegang tot ai-gigafabrieken

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs