Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Wereldwijd forse groei datacenters

Groei
22 oktober 2024 - 12:56ActueelData & AI
Alfred Monterie
Alfred Monterie

ABI Research ziet het aantal datacenters wereldwijd groeien van 5.697 publieke centra eind dit jaar naar 8.410 in 2030: een groei van een kleine vijftig procent. Azië-Pacific heeft de hoogste concentratie aan locaties. Europa en Noord-Amerika volgen.

De snelste groei valt te verwachten in regio’s waar nog niet heel veel datacenters staan. Ook maakt het veel uit welke regels er bestaan. Bekend is dat het beleid in Nederland de bouw van nieuwe datacenters ernstig bemoeilijkt of zelfs tegenhoudt. Azië-Pacific telt momenteel 1.811 sites, gevolgd door Europa (1.558) en Noord-Amerika (1.357 ). Tegen het einde van het decennium verwacht het onderzoeksbureau dat Azië-Pacific (2.126 sites), Europa (2.108 sites) en Noord-Amerika (1.803 sites) hun rangschikking zullen behouden.

Grote en megagrote colocatie-faciliteiten zijn goed voor 28 procent van alle datacenters wereldwijd. Dat aantal zal echter groeien tot 43 procent in 2030, aangezien bedrijven grotere datacenters bouwen die geschikt zijn voor ai-/generatieve-ai-workloads en andere data-hongerige applicaties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Duitse ai-fabriek voor Europese industrie geopend

    Data & AI

    Start-up in de kijker: Capsyra maakt langetermijnarchivering soeverein

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner ziet veel vraag naar servers

    Software Innovation

    Kort: T‑Systems gaat Europees, Snowflake & OpenAI en TMC koopt Sioux Technologies

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft 420 miljard minder waard

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs