Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Comptia verkoopt certificeringen en trainingen aan commerciële partij

06 november 2024 - 21:55ActueelCarrièreComptia
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Comptia, een internationale beroepsorganisatie voor de computerindustrie, verkoopt zijn activiteiten op gebied van certificatie, opleidingen en trainingen aan twee grote tech-investeerders.

Thoma Bravo en H.I.G. gaan hiervan een bedrijf maken met een winstoogmerk. De bestaande, onafhankelijke en op lidmaatschappen gebaseerde non-profitorganisatie wordt van Comptia afgescheiden. Ook de merknaam Comptia gaat over naar beide kapitaalkrachtige tech-investeerders. De beroepsorganisatie die ook in Nederland bezig is een sterke community op te bouwen, moet een andere naam zoeken. Zijn missie om de it-professionals te bedienen, wordt voortgezet.

Todd Thibodeaux, president and ceo van Comptia, voert voor deze verrassende koerswijziging aan dat de uitrol van nieuwe producten en diensten voor het trainen van it’ers nu worden versneld. Ook bij certificeringen kan het tempo van uitbreidingen omhoog. De raad van bestuur van de vereniging heeft zich achter deze stap naar verdere commercialisering geplaatst. 

Thoma Bravo en H.I.G. hebben grote belangen in de tech-industrie en diepe zakken. Thoma Bravo heeft een vinger in 490 (tech)bedrijven met een gezamenlijke waarde van 265 miljard dollar. De Amerikanen zitten vooral in cybersecurity, infrastructuur en software. Ze zijn daarvoor aanwezig in onder meer Sophos, SailPoint, Aptean, Bluesight, K2 en FalconX. H.I.G. beheert 65 miljard dollar aan kapitaal. 

Comptia geldt als ‘s werelds leidende partij op gebied van it-certificering en trainingen. Niet bekend is hoeveel deze activiteiten hebben opgebracht, waar de revenuen naar toe gaan en hoe die worden verdeeld. Thoma Bravo bezweert dat aan de reputatie van Comptia, die tot nog toe volledig onafhankelijk was, niet zal worden getornd.

Meer over

Certificering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Rechtspraak
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs