Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Loon Belgische it’er flink omhoog

08 januari 2025 - 11:18ActueelCarrièreJobat
William Visterin

De gemiddelde Belgische it’er verdient 4.659 euro bruto. Op een jaar tijd is dat een toename van 3,7 procent. Hiermee is ict een van de functieprofielen die hun loon op een jaar tijd het meest zien stijgen.

De loongegevens komen uit het Salariskompas van carrière-platform Jobat, dat jaarlijks peilt naar lonen in ons land. Met dat bruto maandloon van 4.659 euro gemiddeld staat de ict’er op de zesde plaats van alle functieprofielen. Management, juridische profielen en engineering verdienen gemiddeld het meest.

Opvallend is dat de ict’er er op een jaar tijd – van alle functies in die top-10 – het meest op vooruitgaat. In 2023 verdiende het gemiddelde ict-profiel 4.492 euro; in 2022 was dat 4.072. De stijging zet dus door. Enkel technici doen beter en zien hun loon gemiddeld met 6,8 procent toenemen het voorbije jaar.

Extralegale voordelen

Er is meer goed nieuws. Zo is de ict’er de kampioen van de extralegale voordelen. Geen enkel profiel kan hier meer op terugvallen dan ict-profielen. Hiermee steekt ict ook de collega’s in een management- of consultantfunctie naar de kroon.

Een doorsnee-ict-profiel kan gemiddeld rekenen op 8,21 extralegale voordelen, waarbij maaltijdcheques (84 procent) en hospitalisatieverzekering (83 procent) de meest voorkomende zijn.

Ook opvallend: 72 procent van de ict’ers kan rekenen op een bedrijfsvoertuig. Geen enkel profiel doet wat dat betreft beter.

Meer over

salaris

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Kennis cybersecurity bij organisaties laag
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    CISO
    ActueelSecurity & Awareness

    Nova Advisor Agent: gamechanger voor ciso of ai-hype?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs