Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Matthias Diependaele: ‘Cyberveiligheid is een groeisector, geen kostenpost’

21 mei 2025 - 15:06ActueelOverheid
William Visterin

Event | Cybersec Europe 2025

Vlaams minister-president Matthias Diependaele opende vandaag Cybersec Europe 2025 met een oproep tot meer eenvoud, vertrouwen en weerbaarheid in onze digitale systemen. Hij presenteerde cijfers: het aantal cyberaanvallen op de Vlaamse overheid is tussen 2020 en 2024 verzevenvoudigd, terwijl bijna de helft van de Vlaamse bedrijven vorig jaar slachtoffer werd van een cyberaanval.

‘Cyberveiligheid is geen technische kwestie, het is een maatschappelijk vraagstuk’, benadrukte Diependaele. ‘In het komende decennium zal ons succes afhangen van ons vermogen om de digitale systemen waarop we vertrouwen te beveiligen.’

Complexiteit

De minister-president stelde dat complexiteit de vijand van veiligheid is: ‘De veiligste systemen zijn de meest bruikbare. Een arts die tien logins nodig heeft om patiëntgegevens te bekijken, zal een omweg zoeken. Een burger die verdwaalt in een doolhof van webportalen, kan ten prooi vallen aan phishing.’

Diependaele kondigde aan dat Vlaanderen investeert in een uniforme digitale ruggengraat voor alle overheidsdiensten en het Vlaams Centrum voor Digitale Veiligheid om de publieke sector weerbaarder te maken. Hij wees daarbij op het belang van samenwerking met Europese partners in het kader van de NIS2-richtlijn en op de economische kansen. ‘Vlaanderen is thuisbasis van een groeiende golf cyberbeveiligingsstartups. Deze startups zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid.’

Groeimotor

Volgens Diependaele is cybersecurity een economische opportuniteit: ‘We kunnen niet langer denken aan beveiliging als een kostenpost. Het is een groeimotor, een vertrouwenschepper en een strategisch voordeel.’ Hij vertrouwt erop dat Vlaanderen met zijn groeiende aantal cybersecurity-startups en academische expertise goed gepositioneerd is om deze groeisector verder te ontwikkelen en een concurrentieel voordeel op te bouwen.

Meer over

Cybersec Europe

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelGovernance & Privacy

Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

Groei
ActueelCloud & Infrastructuur

Kort: Sterk boekjaar Lenovo, topman Outsystems doet stap terug, Europese kwetsbaarheidsdatabase EUVD ziet licht (en meer)     

troffee
ActueelCarrière

Deze personen en projecten maken (grote) kans op een Computable Award

Groeien
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

Rood stoplicht
ActueelOverheid

Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

Europa
ActueelGovernance & Privacy

Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs