Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

15 juni 2026 - 09:24ActueelInnovatie & TransformatieAnthropicDXC TechnologyTATA Consultancy ServicesTCS
William Visterin
William Visterin

Anthropic heeft twee grote it-dienstverleners aan zich gebonden als Global Premier-partner in het Claude Partner Network: TCS en DXC Technology. Beide samenwerkingen zijn gericht op het inzetten van Claude-modellen in bedrijfskritische omgevingen. Vooral de plannen van TCS vallen op.

De meest ingrijpende Anthropic-deal komt namelijk van TCS, voluit Tata Consultancy Services, de Indiase it-dienstverlener met meer dan een half miljoen medewerkers wereldwijd. Zij richten een aparte business unit op rond de Claude-modellenreeks.

Het bedrijf rust 50.000 eigen medewerkers uit met Claude en gaat gezamenlijk met Anthropic ai-oplossingen ontwikkelen voor sterk gereguleerde sectoren als financiële dienstverlening, gezondheidszorg, life sciences, luchtvaart, telecom en de publieke sector.

TCS krijgt vroege toegang tot nieuwe Claude-modellen en werkt aan branchespecifieke toepassingen, waaronder geautomatiseerde claimafhandeling en kredietadvies via het Claude Code-ecosysteem.

DXC

DXC Technology, actief in meer dan 70 landen met ruim 115.000 medewerkers, bouwt voort op een al lopende samenwerking met Anthropic. Het bedrijf gebruikte Claude als primaire ontwikkeltool voor DXC Oasis, een ai-native orkestratieplatform voor managed services. Oasis werd in april 2026 geïntroduceerd en draait inmiddels bij meer dan vijftig klanten. Claude fungeert nu als het standaard basismodel achter de agentische workflows van het platform.

In het kader van de nieuwe samenwerking leidt DXC tienduizenden it-specialisten en ontwikkelaars op tot gecertificeerde Claude-experts, die rechtstreeks bij klanten worden ingezet.

Strategie

Beide partnerschappen illustreren een bredere strategie van Anthropic om via grote systeemintegratoren door te dringen tot de ondernemingen die de meest complexe en gevoelige it-infrastructuren beheren. Want deze dienstverleners zijn zowat het belangrijkste distributiekanaal voor enterprise ai-adoptie.

Vooralsnog zijn de aangekondigde resultaten grotendeels intern of beperkt in schaal, ook al zijn de plannen en ambities best groot. De vraag is hoe snel beide partijen de stap naar brede productie-uitrol kunnen maken.

Meer over

DienstenKunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Innovatie & Transformatie

    On­der­zoeks­cen­tra bundelen krachten voor industriële innovatie

    Innovatie & Transformatie

    Overaanbod in outsourcing, en dan zijn er nog kapers op de kust

    Data & AI

    Starter in de kijker: Rematics laat ai los op afval

    Cloudstrategie
    Innovatie & Transformatie

    Ai verhoogt per­soon­lij­ke pro­duc­ti­vi­teit, maar verandert or­ga­ni­sa­ties nog niet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs