Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cegeka neemt cybersecurityspecialist 3Point over

24 juni 2026 - 10:48ActueelSecurity & AwarenessCegeka
William Visterin
William Visterin

Cegeka heeft het Antwerpse cybersecurity- en it-consultancybedrijf 3Point overgenomen, een speler die zich specialiseert in defensie- en publieke veiligheidsomgevingen. De overname is een volgende stap in Cegeka’s plannen om zijn positie in defensie, intelligence en kritieke infrastructuur te versterken.

3Point levert consultancy en projectdiensten in security-architectuur, cyberdefensie en IT-oplossingen. Het bedrijf ontwikkelde Pointguard, een tool voor threat monitoring met darkweb-analyse. ‘Met 3Point versterken we onze positie in defensie en intelligence’, aldus Koen Deryckere, ceo van Cegeka.

De overname vindt plaats in een context van toenemende Europese investeringen in defensie en publieke veiligheid. Cegeka positioneert zich als partner voor overheden en kritieke organisaties met capaciteiten om gevoelige omgevingen te ontwerpen, beveiligen en beheren. Onlangs ging Cegeka ook al in zee met Keyes (voorheen NRB) voor een aanbod rond soevereine cloud.

De overname geeft Cegeka directe toegang tot gespecialiseerde expertise en medewerkers met veiligheidsmachtigingen in defensie. Na de overname zal 3Point samenwerken met Cegeka’s Defense, Intelligence & Space-divisie. De teams focussen op complexe projecten voor overheden en organisaties in defensie en kritieke infrastructuur.

Het Antwerpse bedrijf telt zowat 25 medewerkers. Financiële details over de overname werden niet bekendgemaakt.

Meer over

DefensieOvernamesoevereiniteit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    puzzel
    Security & Awareness

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Security & Awareness

    Cyberteams overspoeld door ai-waar­schu­win­gen, slechts fractie blijkt echt kritiek

    Econocom ondersteunt AccorHotels bij digitale transformatie
    Security & Awareness

    Drie redenen waarom openbare horeca-wifi problematisch is

    Security & Awareness

    Aikido versterkt ai-aanbod met grootste overname tot nu toe

    Security & Awareness

    Aandeel cy­ber­se­cu­ri­ty binnen de ict-bestedingen stijgt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs