Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Gartner verhoogt groei­prog­no­se it-uitgaven

[Afbeelding: Dragon Claws/Shutterstock]
27 juli 2026 - 14:43ActueelCloud & Infrastructuur
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De wereldwijde it-uitgaven stijgen met 14,2 procent in 2026 tot een totaal van 6,37 biljoen dollar, zo voorspelt marktvorser Gartner. Datacenter-systemen (+62,5 procent) en infrastructure-as-a-service (iaas, +29,3 procent) zijn de belangrijkste groeisegmenten. 

Het bouwen van de benodigde rekenkracht voor ai is het grootste infrastructuurproject dat de mensheid ooit heeft ondernomen, stelt Gartner. Heel veel kapitaal wordt gestoken in ai-infrastructuur, ai-gebaseerde cloudplatformen en geavanceerde software-ecosystemen.

In de laatste prognose-update van Gartner zijn de totale it-uitgaven naar boven bijgesteld met sterkere groeiprognoses. Maar de groei concentreert zich steeds meer op segmenten die direct profiteren van de adoptie van ai, terwijl traditionele segmenten relatief bescheiden veranderingen laten zien. 

Lang niet elk marktsegment floreert. Technologie-budgetten staan onder druk door inflatie, tekorten in de toeleveringsketen, stijgende hardware- en geheugenkosten, ai-financieringsinitiatieven en verschuivende prioriteiten.

Meer over

DatacentersIaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Combell, Delaware en Imec bundelen krachten voor soevereine ai-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Schneider Electric deelt ontwerp prefab ai-fabriek

    Cloud & Infrastructuur

    De vijf belangrijkste ai-trends voor it-operaties in 2027

    Cloud & Infrastructuur

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    Cloud & Infrastructuur

    Fabrikanten omarmen nieuwe protocollen voor network fabric

    Cloud & Infrastructuur

    Odin Groep neemt it-dienstverlener AppSys over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs