Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cyberverzekering

Verzekeraars strenger met cyberpolissen

17 maart 2021 - 08:06ActueelInnovatie & TransformatieAon
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De opmars van cyberaanvallen wil dat verzekeringsmaatschappijen met strengere verzekeringsvoorwaarden komen op het vlak van cyberpolissen. Dat stelt verzekeringsmakelaar Aon België. Tegelijk beginnen bedrijven in België een cyberverzekering net zo vanzelfsprekend te vinden als een brandverzekering.

Gespecialiseerde verzekeraars hebben al zoveel schades moeten slikken door cyberaanvallen dat zij hun polisvoorwaarden ernstig herzien. Enkele leidende maatschappijen verzekeren bedrijven voortaan alleen nog maar als er sprake is van een voorbeeldig cyberrisicomanagement. Ook bestuurders van bedrijven die niet kunnen bewijzen voldoende beveiliging op poten te hebben, komen in het vizier van verzekeraars.

‘Tegenwoordig moeten bedrijven kunnen aantonen dat ze op alle niveaus – zowel it-technisch als in hun algemene risicomanagement-organisatie – een bovenmaatse beveiliging voorzien’, zegt Bart Van Gysegem, expert cyberverzekeringen bij Aon België. ‘Anders zal de polis bijvoorbeeld nog maar de helft van een schade dekken. De verhouding tussen binnenkomende premies en buitengaande schadebetalingen zou op termijn onhoudbaar kunnen worden voor de private verzekeringsmarkt.’

Aon België stelt vast dat de vraag naar cyberverzekeringen sterk stijgt als antwoord op de exploderende trend van de cyberschades die de bedrijven oplopen. Maar ondernemingen contacteren de verzekeringsmakelaar ook steeds frequenter om via gespecialiseerde tools voor risicoanalyse hun cyberrisicobeheer te analyseren en te verbeteren. Het laat bedrijven ook toe om aan verzekeraars te bewijzen dat hun beveiliging op punt staat en zo nog een degelijke dekking te krijgen.

Meer over

DDoSRisicomanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelWerkplek & Beheer

    Thuiswerk maakt cyberverzekering duurder

    Cyberverzekering
    OpinieFinanciële dienstverlening

    Digitaliseren en innoveren: 5 tips voor verzekeraars

    OpinieGovernance & Privacy

    Minimale securityeis is basis cybercrimeverzekering

    OpinieFinanciële dienstverlening

    Cyberverzekering: schijnveiligheid of slimme keuze?

    ActueelGovernance & Privacy

    Cyberverzekering afsluiten moeilijker en duurder

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs