Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Eneco controleert zonnepanelen met DroneGrid

Gartner: markt voor drones gaat sky-high

06 december 2019 - 14:17ActueelWerkplek & BeheerGartner
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Tegen 2020 zal de markt voor professionele drones met zowat de helft groeien tot 526.000 stuks. Nog eens drie jaar later is dat aantal tot 1,3 miljoen gestegen. Dat voorspelt het marktonderzoeksbureau Gartner.

Gartner identificeert in zijn onderzoek verschillende sleutelmarkten waar de drones aan de vooravond van een hausse staan. De bouw is er daar een van. ‘De bouwsector is een early adopter van drones waardoor zij veruit het meeste aantal use cases laat noteren’, zegt Kay Sharpington van Gartner. ‘Tegen 2020 zullen er in de bouw 210.000 drones per jaar actief zijn, tegen 2023 al meer dan een half miljoen.’ 

Drones worden ingeschakeld bij bijvoorbeeld het onderzoeken van bouwplaatsen en bij het inspecteren van grondwerken, omdat ze dat soort klussen sneller en veiliger kunnen uitvoeren dan mensen. Ook in andere sectoren zijn surveillance- en monitoring-klussen de meest gebruikte use cases, zegt Gartner, onder meer bij de politie en de brandweer. 

Opmerkelijk is de grote stijging van het dronegebruik in de verzekeringssector. ‘Daar worden drones ingezet om gebouwen, plaatsen en objecten te inspecteren nadat er een claim is ingediend’, weet Sharpington. ‘Op die manier is de precieze schade vast te stellen. Dat brengt kostenreducties mee, bijvoorbeeld door het besparen op stellingen, ladders en werktijd. Bovendien kan zo ook een grondige collectie aan beeldmateriaal worden aangelegd van de staat van het object.’ 

Een tweede grote groeimarkt is de logistiek, aldus Gartner. In 2020 zullen er circa 25.000 droneverzendingen uitgevoerd worden. Tegen 2023 zijn dat er 122.000. Nadien blijft dat cijfer stevig stijgen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    drone testing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Voorrangsregels voor drones in de maak

    Politie zwaailicht
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Antwerpse politie test Hasseltse drones

    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAFIR-consortium houdt drone-demo in Antwerpen

    drone testings
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Drone met spijkerpistool, wat klust u op een drone?

    PC Personal computer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Pc-verkoop stijgt nog, maar groei vlakt af

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Corona stuwt verkoop van desk- en laptops

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs