Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Al 88 gsm-masten in Europa in brand gestoken

GSM-mast antenne GSM
29 april 2020 - 07:59ActueelCloud & InfrastructuurAgoria
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

In heel Europa zijn er de voorbije weken al 88 gsm-masten in brand gestoken. Veel complotdenkers zien in de masten een verspreidingsmiddel voor het corona-virus. Technologiefederatie Agoria, die ook de telecomsector vertegenwoordigt, wil strenge straffen voor de daders.

Voorlopig is er in België nog maar een geval gemeld van een gsm-mast die in vlammen op ging, vorige week in het Limburgse Pelt. In Nederland staat de teller voorlopig op twintig. Absolute koploper is het Verenigd Koninkrijk, waar al meer dan zestig brandstichtingen werden gemeld. In Ierland waren het er drie, in Tsjechië, Zweden en Italië telkens één.

Vooral via sociale media wordt er veel foutieve informatie verspreid over gsm-masten en 5G-technologie. Onder complotdenkers leeft bijvoorbeeld de stelling dat de masten het coronavirus zouden verspreiden of op andere manieren schadelijk zijn voor de gezondheid. ‘Er is veel nepnieuws, zegt Marc Lambotte, ceo van Agoria. ‘We begrijpen dat de mensen door corona ongerust zijn over hun gezondheid. Daar maken actiegroepen tegen 5G nu zwaar misbruik van. De jarenlange desinformatie over radiostraling en gezondheid heeft er nu toe geleid dat ook in ons land een zendmast in brand werd gestoken. Er is een lijn overschreden. Als er straks ook slachtoffers vallen, dragen de actiegroepen een enorme verantwoordelijkheid. Terroristische acties rond 5G moeten streng bestraft worden.’

Lambotte vraagt dat het Ocad, het overheidsorgaan voor de coördinatie van de dreigingsanalyse, de situatie nauwgezet in het oog blijft houden. Zelf lanceert Agoria een lijst van vragen en antwoorden op zijn website. De sectorfederatie roept verder ook op tot een bredere informatiecampagne door de overheid. Agoria wijst er ook op dat gsm-masten in brand steken onverwachte gevaren meebrengt omdat hulpverleners tijdelijk onbereikbaar waren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    mobiel iphone smartphone
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Het brokkenparcours van Lycamobile

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs