Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Lancering

Musk mag nog eens 7.518 satellieten lanceren

20 november 2018 - 09:54ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Amerikaanse Federal Communications Commission heeft SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, toestemming gegeven om nog eens 7.518 satellieten in een baan om de aarde te brengen. De satellieten maken deel uit van het Starlink-netwerk dat wereldwijd breedbandinternet moet gaan aanbieden.

Het Starlink-netwerk moet breedbandinternet naar dunbevolkte gebieden brengen. Momenteel draaien er minder dan tweeduizend satellieten in een baan om de aarde, zo weet het persagentschap Bloomberg. Er was bij de FCC dus enige bezorgdheid over de kans dat zo’n satelliet in botsing zou komen met space junk, resten en afval van ruimtestations en andere satellieten. De FCC heeft daarom ook nieuwe regels over dat afval aangenomen.

In maart was SpaceX het eerste Amerikaanse bedrijf dat een vergunning kreeg om satellieten te bouwen en in de ruimte te brengen. De toestemming voor Starlink is dus geen al te grote verrassing. De eerste lanceringen moeten begin volgend jaar plaatsvinden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Lancering
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Radicaal andere Big Falcon Rocket, aldus Musk

    AchtergrondFinanciële dienstverlening

    Musk en tweets: problematisch of briljant?

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    SpaceX stuurt een auto de ruimte in

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Elon Musk toch de baas bij Twitter

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amcom komt met satelliet-portofoon

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazons Project Kuiper: 3236 satellieten de lucht in

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs