Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Shadow IT

‘Cloud is het nieuwe shadow-IT’

11 januari 2017 - 11:45AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Cloud brengt vele voordelen, maar de gemakkelijke ingebruikname heeft een schaduwkant. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Cloud computing is niet meer weg te denken uit het moderne ict-landschap en de hedendaagse wereld. Het gemakkelijk gebruiken, schalen en benutten van uiteenlopende clouddiensten brengt vele voordelen. Flexibiliteit, grip op kosten, betalen naar gebruik, grootschalig ict-gebruik, en andere mogelijkheden worden zo ontsloten voor organisaties van uiteenlopende omvang.

Tegelijkertijd zorgt het grote gebruiksgemak van veel clouddiensten ook voor onbekende, onvertrouwde of zelfs ongewenste scenario’s. Het zogeheten shadow-it is springlevend. Ooit is de microcomputer en vervolgens de persoonlijke computer op deze wijze binnengedrongen op departementsniveau binnen bedrijven. De bescheiden aanschaf van een pc was zó gedaan, net zoals nu de relatief kleine kosten doenbaar zijn voor een cloudaccount hier of daar. Cloud is het nieuwe shadow-it. Wat vind jij?

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs