Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

‘Reply-to-all moet standaard op ‘uit’ staan’

e-mail
21 november 2016 - 12:06AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De optie om iedereen in een organisatie te mailen, is té makkelijk bruikbaar. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De overlast van reply-to-all mailstormen is meer dan alleen een menselijke zaak, die op werknemersniveau ergernis wekt en productiviteit kost. Het bezorgt ook mailservers, netwerken en eventueel zelfs storagesystemen overlast. In extreme gevallen kan reply-to-all zelfs voor storing en uitval zorgen. Dit heeft de Britse gezondheidsdienst NHS laatst ondervonden. Een testmail die per ongeluk aan 850.000 gebruikers is verstuurd, heeft daarna een reply-to-all mailstorm opgeleverd.

De mailantwoorden, van slechts zeventig of tachtig personeelsleden, gingen weer naar alle 850.000 ontvangers, wist The Register te melden. Ondanks de latere geruststelling dat de oorzaak een systeemfout was (dus geen feature?) , bleek de schade fors. Wel valide werkmails werden enkele uren vertraagd en de it-afdeling heeft de handen vol gehad aan het troubleshooten. Mail-to-all en reply-to-all moeten zéér spaarzaam gebruikt worden en dan eigenlijk nog met gebruikersonvriendelijke instellingen voor de activering ervan. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    Europa breidt ai-rekencapaciteit uit met order van 390 miljoen euro

    Werkplek & Beheer

    HP verkoopt minder pc’s door stijgende geheugenkosten

    Cloud & Infrastructuur

    Prijskaartje cloud stijgt elk jaar met 9 procent

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia ziet de vraag naar ai-chips zelfs nog versnellen

    Cloud & Infrastructuur

    IBM brengt Arm naar Z-mainframes met dual-architecture-chip

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber haalt 2,2 miljard op voor duurzame groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs