Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

LoRa-netwerk maakt van Antwerpen IoT-proeflab

Haven Antwerpen
17 december 2015 - 15:49ActueelCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Antwerpen krijgt een eigen LoRa-netwerk waar de universiteiten, studenten en start-ups mee kunnen experimenteren. Dit type netwerk maakt het internet der dingen mogelijk.

LoRa laat toe om met een laag stroomverbruik toch een heleboel sensoren met elkaar te connecteren. Nadat Proximus eerder met de uitrol van een netwerk begon, gaat de stad Antwerpen nu in zee met iMinds. Het moet van Antwerpen een proeflab maken waar IoT-toepassingen in een realistische omgeving getest kunnen worden.

Deze uitrol past in het City of Things-concept van de stad, in samenwerking met iMinds en Mobile Vikings. De stad zelf wil een heleboel stadssensoren met het netwerk verbinden om zo op een efficiënte manier informatie te verzamelen. Deze informatie kan het leven van de Antwerpenaar aangenamer maken.

De hardware voor het netwerk wordt door iMinds voorzien, terwijl Digipolis het IoT-netwerk met de Antwerpse glasvezelkabel zal verbinden. De verzamelde informatie wordt verwerkt aan de Universiteit van Gent.

Meer over

Computing EverywhereNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Europa overweegt harde lijn: Amerikaanse techbedrijven mogelijk buitenspel

    Cloud & Infrastructuur

    Google-datacenter botst op verzadigd stroomnet in Wallonië

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: IBM stimuleert soevereine software, Wiz voorkomt aanval

    Cloud & Infrastructuur

    AWS brengt soevereine local zones naar België en Nederland

    Security & Awareness

    Infoblox jaagt op externe dreigingen met overname Axur

    deal, overname, transactie, handenschudden
    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse Your.Cloud laat oog vallen op IPSys Solutions

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs