Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Groei
[Foto: TunedIn by Westend61/Shutterstock]

Erp-softwarespecialist IFS deed goede zaken in 2024

05 februari 2025 - 12:17ActueelSoftware InnovationIFS
Rik Sanders

IFS zag in 2024 zijn jaaromzet uitkomen op 1,228 miljard euro. Ook verwelkomde de Zweedse leverancier van enterprise resource planning (erp)-software ruim 350 nieuwe klanten. De belangrijkste financiële resultaten in 2024 voor het bedrijf zijn de stijging van 32 procent van de jaarlijks terugkerende omzet tot boven de een miljard euro én de toename van de cloudomzet met 38 procent ten opzichte van vorig jaar.

Volgens IFS speelt artificiële intelligentie (ai) een steeds grotere rol in de industriële sector en profiteert het erp-softwarebedrijf van de toenemende vraag naar deze ‘industrial ai’. In het afgelopen najaar verrijkte het nog zijn tweede IFS Cloud-release met ruim zestig nieuwe, industriële ai-functionaliteiten (IFS.ai).

In 2024 verwelkomde het Zweedse bedrijf ruim 350 nieuwe klanten, waaronder Comcast, Electrify America, E.On, Exelon, HomeServe, Miele, Molson Coors, Modulaire Group, Rolls-Royce Power Systems, Saudi Electricity Company, Sureserve Group, Quanta Services, Royal Ahrend en Vattenfall. Deze nieuwe klanten zijn vaak grotere bedrijven; IFS zag het afgelopen jaar de gemiddelde dealgrootte dan ook met 64 procent flink stijgen. 

Groeien

IFS liet de organische groei ook stijgen door twee overnames: het Canadese Copperleaf, een leverancier van analysesoftware op het gebied van enterprise asset management (eam, een belangrijke activiteit van IFS), en EmpowerMX, een Amerikaanse aanbieder van softwareoplossingen voor het beheer van luchtvaartonderhoud. Ook het wereldwijde partnernetwerk van IFS deed goede zaken en zag de omzet op jaarbasis met een derde groeien.

Begin 2024 trad Mark Moffat als nieuwe topman van IFS aan. Hij stelt dat de groei van het bedrijf ‘het resultaat is van een doeltreffende, industriegerichte strategie. We blijven beter presteren dan traditionele softwareleveranciers die de veranderingen in de markt niet hebben bijgehouden.’

Bij IFS werken zo’n vierduizend man terwijl er meer dan tienduizend klanten bediend worden.

Meer over

Jaarcijfers

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    Handen samenwerking overaankomst security beveiliging
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, Amista winkelt in Nederland (en meer)

    AchtergrondSoftware Innovation

    Open- of closed source: wat is veiliger?

    Java
    OpinieSoftware Innovation

    Java 30 jaar: legacy of alive?

    ActueelCarrière

    Valerie Taerwe is IT Person of the Year 2025

    ActueelSoftware Innovation

    Kort: Esri simuleert extreem weer, omkoping Coinbase, 6 cloudtrends Gartner (en nog meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs