Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Software Innovation

EQT haalt Linux-aanbieder Suse van beurs

18 augustus 2023 - 09:29ActueelSoftware InnovationAttachmateNovellSuse
Pim van der Beek

De Zweedse investeringsmaatschappij EQT, eigenaar van softwarehuis Suse, wil het bedrijf van de beurs halen. Suse, bekend van opensource-besturingssysteem Suse Linux Enterprise en aanbieder van ontwikkelplatform Rancher en securityplatform Neuvector, was amper twee jaar genoteerd aan de beurs in Frankfurt.

EQT bracht Suse in maart 2021 via vehikel Marcel LUX III SARL (Marcel) naar de beurs en heeft 79 procent van de aandelen in handen. Het hoopt de overige aandelen snel op te kopen zodat de beursnotering kan worden beëindigd. Het aanbod aan de overige aandeelhouders waardeert Suse op zestien euro per aandeel. Dat is ruim onder de prijs van dertig euro bij de uitgifte in 2021, maar boven de slotkoers van donderdag 17 augustus (9,60 euro).

Het plan is om het softwarebedrijf na de beursexit samen te voegen met een Luxemburgse ‘entiteit’ waarvan de naam niet wordt genoemd. Er ontstaat dan een naamloze vennootschap.

Strategische kans

De directeur van Suse, de Nederlander Dirk-Peter van Leeuwen, ziet de beursexit als een strategische kans. ‘Het geeft ons de juiste setting om zaken te doen en onze strategie waar te maken met het nieuwe leiderschapsteam’, voegt hij in een summiere reactie in de aankondiging van de geplande beursexit toe.

Suse, dat al vaak van eigenaar is gewisseld, werd in 2004 als zelfstandig bedrijf overgenomen door Novell. Vervolgens nam Attachmate, met behulp Microsoft-financiering, zowel Novell als Suse over. Dat was in 2010. In 2014 werd Suse afgesplitst in een eigen divisie van Micro Focus. In 2019 werd het bedrijf door Micro Focus voor 2,5 miljard verkocht aan EQT.

Bij de beursgang in 2021 hoopte EQT zeven tot acht miljard euro op te halen. 

Meer over

BesturingssystemenLinuxOpensourceOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Diversiteit
    Software Innovation

    Taal­bar­ri­è­res kosten bedrijven omzet

    Man met laptop, ai in beeld
    Software Innovation

    IBM betreedt met Bob de drukke markt van ai assisted softwareontwikkeling

    deal, overname, transactie, handenschudden
    Financiële dienstverlening

    BrightAnalytics haalt groeikapitaal op voor uitbreiding in Nederland en Frankrijk

    Salesforce
    Software Innovation

    Moet een klant betalen bij een mislukte software-implementatie?

    Software Innovation

    Weg van Excel: Indaver digitaliseert transportplanning met SAP

    Software Innovation

    Overstijgen kosten ai-code binnenkort salaris van ontwikkelaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs