Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
glasvezel

Imec en UGent richten glasvezelsensorbedrijf op

10 september 2018 - 09:47ActueelCloud & InfrastructuurImecUniversiteit Gent
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Universiteit Gent (UGent) en Imec hebben Sentea opgericht, een spin-off van hun onderzoeksgroep fotonica. Het bedrijf wil geavanceerde, op siliciumfotonica gebaseerde glasvezelsensor-oplossingen ontwikkelen om gebouwen en machines continu te monitoren.

Bij glasvezelsensoren bestaat de sensor uit een speciale glasvezel die zodanig is ontworpen dat druk en temperatuur op meerdere punten over de lengte van de vezel kunnen worden gemeten. Een uitleestoestel vangt dan het signaal van de meerdere detectiepunten in de vezel op, interpreteert het signaal en vertaalt het naar druk, temperatuur of andere afgeleide parameters zoals bijvoorbeeld acceleratie of trilling. Met de sensoren van Sentea kan schade vroegtijdig gedetecteerd, alsook de belasting in industriële installaties worden gemeten om hun efficiëntie te maximaliseren. Een initiële financiering van 1,6 miljoen euro werd opgehaald van Fidimec, Finindus, PMV en QBIC II en de oprichters.

‘Door alle optische functies te integreren in een enkele siliciumfotonica component, kunnen we nauwkeurige, kleine en robuuste uitleestoestellen voor optische vezels maken’, zegt Sentea-ceo Karsten Verhaegen. ‘Siliciumfotonica is ook kosteneffectief, waardoor glasvezelsensoren betaalbaar worden voor een gamma van nieuwe markten en toepassingen en zo continue monitoring van structuren mogelijk maakt. Een beter beheer van de levensduur van de infrastructuur en het optimaliseren van de procescontrole maakt hen competitiever in hun respectievelijke markten.’

3 miljard

De markt voor structurele integriteitscontrole zou volgens het marktonderzoekbureau MarketsandMarkets tegen 2023 zowat 3,38 miljard dollar waard zijn. Nu is dat 1,48 miljard. De groei tikt af op 18 procent per jaar. ‘De belangrijkste factoren die bijdragen aan deze groei zijn de bezorgdheid over rampen als gevolg van de verouderde infrastructuur in de ontwikkelde landen, strikte overheidsvoorschriften met betrekking tot de duurzaamheid van constructies, en de voordelen van structurele integriteitscontrole’, zegt Verhaegen. ‘Bovendien wordt verwacht dat de structurele integriteitscontrole voor de energiemarkt vanaf 2018-2023 met meer dan 20 procent per jaar zal groeien, dankzij verschillende toepassingen zoals in windturbines, kerncentrales en waterkrachtcentrales.’

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Imec krijgt stevige rol in Europese chip-hub

ActueelInnovatie & Transformatie

Imec moet Apple helpen met ‘groenere’ chips

OpinieOverheid

Blyaert Betwist: Subsidieslurf van Vlaanderen

ActueelData & AI

Dell verzorgt backups van Universiteit Gent

Augmented reality chirurgie
ActueelZorg

Imec en VUB brengen ar naar de operatietafel

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese glasvezelbond klaagt over misleiding

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs