Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

VUB en ULB promoten ai voor algemeen belang

16 maart 2021 - 07:51ActueelInnovatie & TransformatieVUB
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Vrije Universiteit Brussel en zijn Franstalige tegenhanger ULB lanceren FARI, het Artificial Intelligence for the Common Good Institute. FARI verenigt meer dan driehonderd onderzoekers in ai en aanverwante disciplines rond projecten die het algemeen belang dienen.

FARI werd boven de doopvont gehouden door Annemie Schaus en Caroline Pauwels, respectievelijk rectoren van de ULB en de VUB, tijdens de Belgische ai-week. Het nieuwe instituut wil een brug slaan tussen ai-deskundigen, burgers, bedrijven en lokale organisaties. Het zal drie hubs hebben: een Research & Innovation Hub, een Think Tank over AI, Data en Maatschappij en een AI Test and Experience Hub.

FARI moet onderzoek doen naar betrouwbare, transparante en toegankelijke kunstmatige intelligentie en de toepassingen daarvan bevorderen. Het wil het Brussels Gewest en zijn inwoners helpen de hedendaagse uitdagingen aan te pakken, zoals bijvoorbeeld vervoer, duurzame ontwikkeling en gezondheidszorg. 

De organisatie zal ook burgerraadplegingen houden om te bepalen hoe ai en algoritmen het dagelijks leven kunnen verbeteren. Onderzoekers van FARI gaan projecten opzetten waarbij de burgers actief worden betrokken. Tot slot zal het nieuwe instituut ook ai-opleidingen in de regio versterken.

Het instituut, dat in april zijn intrek neemt in de techhub BeCentral, focust dit jaar op proefprojecten en outreach-activiteiten (conferenties, partnerships).

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Partners handen
ActueelInnovatie & Transformatie

Cadence Design Systems neemt VUB-spin-off over

quantum computing quantum fysica
ActueelCarrière

VUB-fysicus leidt Cambridge Quantum Computing

papier versleten
ActueelInnovatie & Transformatie

VUB laat scanners oude documenten beter lezen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs