Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Automotive

Siemens lijft softwaremaker Comsa in

10 december 2018 - 09:38ActueelInnovatie & TransformatieSiemens
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Duitse industriereus Siemens heeft het eveneens Duitse Comsa overgenomen. Het bedrijf uit München ontwikkelt software voor elektrische systemen en bekabeling in auto’s. Hun LDorado-pakket is in deze branche marktleider in Duitsland.

Het Comsa-team en de -technologie sluiten goed aan op de Mentor-afdeling van Siemens PLM Software, motiveert Siemens de overname in een persbericht. ‘Hiermee worden belangrijke mogelijkheden voor kabelboom-engineering en ontwerpgegevensanalyse verder uitgebreid binnen het Siemens-portfolio.’

‘De overname van Comsa maakt deel uit van Siemens’ constante investeringen in de automotive industrie’, zegt Tony Hemmelgarn, president en ceo van Siemens PLM Software, een businessunit van Siemens Digital Factory Division. ‘De combinatie van Siemens en de Comsa-oplossingen en -specialisten zorgt voor een unieke positie binnen de industrie. Samen gaan we elektrische systemen en kabelbomen naar een hoger niveau brengen. Dit is nodig om te voldoen aan de toenemende eisen van elektrische en zelfrijdende voertuigen.’

Volgens het onderzoeksbureau Bishop and Associates was de markt voor bekabeling vorig jaar zo’n 155 miljard dollar waard. Een derde van dat bedrag wordt in de auto-industrie gegenereerd. Hoeveel Siemens voor Comsa betaalt, is niet bekend.

Meer over

Overname

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Siemens en Aruba bouwen datanetwerken

ActueelCloud & Infrastructuur

Siemens koopt Mendix voor 600 miljoen

ActueelCloud & Infrastructuur

Siemens en Atos steken 200 miljoen extra in innovatie

ActueelCloud & Infrastructuur

Siemens verlengt contract met Orange Business Services

Naamswijziging
ActueelCloud & Infrastructuur

Plm-tak Siemens heet nu Digital Industries Software

machinebouw cad/cam
ActueelInnovatie & Transformatie

Belgische machinefabrikanten focussen op innovatie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs