Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Chinese vlaggen

ZTE in beroep tegen Amerikaanse sancties

08 mei 2018 - 08:07ActueelCloud & InfrastructuurZTE
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Chinese telecomleverancier ZTE heeft bij het BIS (US Commerce Department’s Bureau of Industry and Security) een aanvraag ingediend om zijn handelsverbod in te trekken. Dat meldt het persbureau Reuters.

ZTE kreeg medio april een reeks sancties van de Amerikaanse overheid aangesmeerd, waardoor Amerikaanse bedrijven tot 2025 geen onderdelen aan het bedrijf meer mogen leveren. ZTE maakt onder meer gebruik van Qualcomm-chips in zijn smartphones.

In een berichtgeving aan de autoriteiten van de beurs van Shenzen (waar ZTE genoteerd staat) laat het bedrijf nu weten dat het bij de Amerikanen gevraagd heeft om die sancties op te schorten. Zonder veel details te geven, zegt ZTE dat het aan het BIS ‘bijkomende informatie’ heeft gegeven. ZTE noemde sancties eerder al onacceptabel en gaf aan dat ze het voortbestaan van het bedrijf bedreigen.

Vorige week hebben Chinese onderhandelaars al gesprekken gehad met Amerikaanse collega’s waarbij gevraagd werd om de ban op te heffen en ZTE’s kant van het verhaal aan te horen, weet Reuters. De Chinezen wijzen er op dat ZTE ook inspanningen doet om te voldoen aan de Amerikaanse regels.

ZTE loopt al langer in het vizier van de Amerikanen, onder meer omdat het producten aan Iran zou geleverd hebben. De Amerikaanse inlichtingendiensten hebben ook al gewaarschuwd voor het gebruik van ZTE-producten omdat dit een veiligheidsrisico zou inhouden. Om die reden zijn bijvoorbeeld ook Huawei-smartphones erg moeilijk te krijgen in de Verenigde Staten.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ZTE ondertekent contract met VOO
ActueelCloud & Infrastructuur

Voo in zee met Chinese netwerkleverancier ZTE

ActueelCloud & Infrastructuur

Telenet en ZTE experimenteren met FFD Massive Mimo

ActueelCloud & Infrastructuur

ZTE schikt met Amerikaanse overheid

5G
ActueelCloud & Infrastructuur

ZTE zet Telenet op weg naar 5G-aanbod

Computable.be
ActueelCloud & Infrastructuur

ZTE schrapt 3000 banen in ‘crisistijd’

John Porter CEO Telenet
ActueelCloud & Infrastructuur

Ericsson en Nokia leveren 5G aan Telenet

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs