ZTE zet Telenet op weg naar 5G-aanbod

5G

De Chinese netwerkleverancier ZTE gaat het Base-netwerk, dat in handen is van Telenet, moderniseren. De testen die Telenet en ZTE al uitvoeren, moeten de deur openzetten naar 5G.

Telenet en ZTE hebben hun samenwerking bezegeld op het Mobile World Congress, dat deze week in Barcelona loopt. Na de overname van Base door Telenet in 2015, kondigde de Mechelse kabelboer al aan dat het zo’n 250 miljoen euro zal investeren in een upgrade van het mobiele netwerk van Base. Die klus zal dus uitgevoerd worden door ZTE.

‘Wij hebben ZTE als partner gekozen om ons complete netwerk te upgraden en onze mobiele netwerkinfrastructuur te digitaliseren’, zegt Micha Berger, de cto van Telenet. ‘Wij zijn momenteel al in staat om in een test een snelheid van 1,3 gigabit per seconde downloadsnelheid te demonstreren dankzij ZTE-apparatuur. Bij Telenet zijn wij erg enthousiast over de resultaten van deze test. Het nieuwe snelheidsrecord is op zichzelf al een grote mijlpaal, maar opent ook de deuren voor onze toekomstige 5G netwerken.’

De snelheidstest was een grote mijlpaal voor beide bedrijven, klinkt het. Deze was nog gebaseerd op ZTE’s 4.5G-technologie. Dankzij deze technologie werd een downloadsnelheid bereikt die vier keer sneller is dan 4G’s maximale downloadsnelheid. Telenet is de eerste operator in Europa die deze snelheid in reële omstandigheden bereikt heeft.

‘De toekomst van it is gebaseerd op digitale transformatie’, vervolgt Berger. ‘Het heeft een sterke invloed, zeker op de b2b-wereld. Bedrijven transformeren zichzelf door hun processen te transformeren, zodat ze kunnen profiteren van digitale efficiëntie. We zien het ook in ons dagelijkse leven. We zien het in onze families of als we winkelen; alles heeft een digitaal element. Daarom is het voor ons belangrijk om digitale transformatie te faciliteren en aan onze klanten aan te bieden, alsmede b2b-klanten. ZTE helpt ons dit mogelijk te maken.’

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Uw naam ontbreekt
Uw e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
article 2017-02-28T10:15:00.000Z Frederic Petitjean


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.