Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Chinese telecom-aandelen blijven toch in New York

05 januari 2021 - 09:30ActueelGovernance & Privacy
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De New York Stock Exchange (NYSE) gaat dan toch niet de aandelen schrappen van China Mobile, China Unicom en China Telecom. Dat had ze eerder aangekondigd. Na ‘overleg met relevante autoriteiten’ komt de beursautoriteit op de beslissing terug.

Waarom de NYSE het eerdere besluit plots omdraait, is niet duidelijk. Eerder liet de instantie weten dat China Mobile, China Unicom en China Telecom hun notering op de Amerikaanse beurs zouden kwijtspelen. Het verbod op de Chinese telecom-aandelen moest op 11 januari ingaan. 

De stap kwam nadat president Trump Amerikaanse investeerders verbood geld te stoppen in een dertigtal Chinese ondernemingen die, volgens hem, banden hadden met het Chinese leger. De president wilde zo voorkomen dat China zijn militaire macht zou kunnen uitbreiden met Amerikaans kapitaal. 

China Mobile heeft al meer dan twee decennia een notering in New York. De aandelen van China Unicom en China Telecom zijn respectievelijk sinds 2000 en 2002 te koop. Als ze van de Amerikaanse beurs verwijderd zouden worden, zou dat allicht niet al te veel invloed hebben op de bedrijven zelf. De overgrote meerderheid van het kapitaal wordt op de beurs van Hongkong verhandeld en haast al hun activiteiten spelen zich af in het thuisland China. 

De Chinese beursautoriteit CSRC had eerder al gereageerd dat de aanvankelijke boycot een puur politiek motief had. 

Meer over

Telecom

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Chinese telco’s verliezen Amerikaanse beursnoteringen

ActueelCloud & Infrastructuur

Biden breidt zwarte lijst met Chinese bedrijven uit

ActueelOverheid

Schrapping Chinese telecomaandelen verandert in soap

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs