Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Rosanna Kurrer is eerste Cyber Security Personality

Cyber Security Personality CyberWayFinder
03 december 2021 - 09:48ActueelCarrièreAgoriaHuaweiINGKBCKPMGMicrosoftProximusTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Rosanna Kurrer, medeoprichter en directeur van CyberWayFinder, is door de Belgische Cyber Security Coalition verkozen tot Cyber Security Personality of the Year. Het was de eerste maal dat de verkiezing plaatsvond

De jury is onder de indruk van ‘de innovatieve en baanbrekende manier waarop Kurrer met het CyberWayFinder-programma het tekort aan cybervaardigheden probeert op te lossen’, zo schrijft Jan De Blauwe, voorzitter van de Cyber Security Coalition, in het juryrapport. CyberWayFinder is een pionier op het gebied van een versnelde methodologie om personeel te plaatsen in cyberverdedigingsfuncties in België.

De jury prijst vooral de acties die Kurrer en CyberWayFinder hebben ondernomen om (jonge) vrouwen aan te moedigen een baan in cyberbeveiliging te overwegen en hen daarop voor te bereiden. ‘In dit opzicht draagt het programma van mevrouw Kurrer op unieke wijze bij aan het terugdringen van twee hardnekkige problemen: een tekort aan geschoolde specialisten in cybersecurity, en de genderkloof in de techniek’, aldus De Blauwe. Currer haalde het van negen andere finalisten. 

‘Ik voel me zo ontroerd en krijg tranen in mijn ogen als ik bedenk dat ook ik een van de vrouwen was die de overgang naar cyber maakten – in 2016. En het is echt moeilijk te geloven dat ik hier nu terecht kon komen. Als ik met mijn jongere zelf kon praten, zou ze me nooit geloofd hebben’, zo reageert de winnares op haar LinkedIn-pagina. 

De Cyber Security Coalition werd zeven jaar geleden opgericht en verenigt nu 121 organisaties. Daaronder banken als KBC en ING, telecomoperator Proximus, Agoria, Huawei, KPMG, Microsoft, Telenet en de KULeuven. 

Meer over

Social media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    AchtergrondCarrière

    ‘Zodra je stopt met leren loop je achter’

    AchtergrondCarrière

    Cybersecurity-pro of toch liever bij de politie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs