Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Wi-Fi

Aruba en Wifi Now adviseren EU over wifi-project

31 oktober 2017 - 10:23ActueelCloud & InfrastructuurEuropese Commissie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Aruba en de consultinggroep Wifi Now gaan samenwerken naar aanleiding van het wifi-plan dat Jean-Claude Juncker, voorzitter van de Europese Commissie, onlangs lanceerde. Dat voorziet in zesduizend à achtduizend nieuwe gratis wifi-hotspots in heel Europa.

Aruba en Wifi Now zullen als adviseurs optreden in het project. Op de Wifi Now-conferentie in Den Haag, die vandaag loopt, zal Aruba de best practices voorstellen van een project dat het uitwerkte met de universiteit van Cambridge. Daar werd onlangs een wifi-netwerk opgezet voor meer dan achttienduizend studenten en inwoners.

Het nieuwe Wifi4Eu-initiatief van de Commissie voorziet in nog een veel grotere wifi-voetafdruk. Het plan is om tegen 2020 nieuwe wifi-hotspots over heel Europa op te trekken en dat in zowat zesduizend tot achtduizend steden en gemeenten. Daarvoor is een budget voorzien van 120 miljoen euro.

De hotspots zullen in openbare plaatsen geïnstalleerd worden, zoals gemeentehuizen, bibliotheken, ziekenhuizen en treinstations. Waar ze precies moeten komen, mogen de betrokken gemeenten zelf bepalen. Zij kiezen ook zelf de operator die de installatie van de hotspots moet verzorgen. De EU betaalt de apparatuur en installatiekosten. De uitbating, het onderhoud en de verbindingskosten zijn voor rekening van de lokale overheden.

Gemeenten die in het project willen stappen, kunnen binnenkort hun aanvraag bij de EU indienen. Bestaande hotspots die al door gemeenten of steden zijn geïnstalleerd, kunnen ook bij het initiatief ingeschreven worden. Op die manier hebben burgers maar één login nodig om er op in te loggen. 

Telecomoperatoren, die volop in 5G aan het investeren zijn, zetten trouwens grote vraagtekens bij de plannen om zoveel nieuwe (gratis) hotspots op te trekken. 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Europees Parlement Brussel
ActueelCloud & Infrastructuur

Telestream levert aan Europese Commissie

Europa samenwerking
ActueelOverheid

EU werkt aan technische securitycommissie

ActueelWerkplek & Beheer

Getronics en Privacycommissie verlengen contract

Europese aanbesteding Europa vlaggen
OpinieCloud & Infrastructuur

De grapjes van de Europese Commissie

LTE 4G
ActueelCloud & Infrastructuur

‘Wifi op vliegtuigen is veiligheidsrisico’

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs