Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank

Rechter legt beslag op Proximus-miljoenen voor Edpnet

07 december 2023 - 10:44ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek

Het gerecht in Dendermonde heeft beslag gelegd op de ruim twintig miljoen euro die telecomgroep Proximus in het voorjaar betaalde voor de overname van internetaanbieder Edpnet. De ingreep zou niets te maken hebben met de acquisitie zelf, maar houdt verband met het strafrechtelijk onderzoek naar de oprichter van Edpnet, Philip Deutz.

Dat meldt zakenkrant De Tijd. Edpnet, ooit een belangrijke concurrent van gevestigde namen als Proximus, Telenet en Orange Belgium, moest in 2022 uitstel van betaling aanvragen. Proximus, dat het bedrijf begin 2023 inlijfde, behoorde destijds tot de grootste schuldeisers.

Proximus had Edpnet in het voorjaar gekocht tijdens een verkoopprocedure onder toezicht van de ondernemingsrechtbank van Dendermonde. De 20,75 miljoen euro die Proximus betaalde is nu bevroren vanwege het strafonderzoek naar Philip Deutz, de oprichter van Edpnet. Inmiddels kent Edpnet een andere eigenaar; het bedrijf werd een maand geleden van Proximus overgenomen door Citymesh.

Rechtszaken

Er lopen vijf rechtszaken rond Edpnet en Deutz’ andere bedrijven in de vastgoed- en luchtvaartsector. Het gaat om zaken over faillissementen.

Deutz ontkent de beschuldigingen tegen hem. Hij en zijn familie klagen tegen De Tijd dat ze ten onrechte geviseerd worden en dat alles begon met het opzeggen door KBC van de kredieten aan hun bedrijven. Volgens hen gebeurde dat onrechtmatig. Er is een klacht ingediend bij de Hoge Raad. 

Het geld dat Proximus voor de overname van Edpnet neertelde, is in principe voor Deutz. Maar het is de vraag of er door het beslag en door de vele vorderingen op Edpnet nog iets van zal overblijven. 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

Daling
ActueelCloud & Infrastructuur

Langdurige onzekerheid kost Atos omzet

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs