Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Meer vraag naar open source-software voor smartphones

12 oktober 2021 - 10:09ActueelCloud & InfrastructuurUbuntuXiaomi
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De UBports Foundation ontvangt steeds meer aanvragen van organisaties die interesse tonen in hun opensourcesoftware voor mobiele telefoons. UBPorts ontwikkelt een variant van Ubuntu Touch voor smartphones als veiliger alternatief voor Android en iOS.

De verhoogde interesse kwam er onder meer na recente berichtgeving over telefoons van de Chinese fabrikant Xiaomi die data van gebruikers verzamelen en dit naar buitenlandse servers zouden sturen. Daarop volgden onder meer vragen in de Nederlandse Tweede Kamer. 

Xiaomi-telefoons zouden niet alleen data vergaren, maar ook beschikken over een ‘content’-filter, zo blijkt uit onderzoek van de regering in Litouwen. Die filter hanteert een ongewenste-woordenlijst die in onder meer Nederland en België uitstaat, maar in sommige andere landen aan. Experts van de Litouwse overheid zeggen dat deze filters op afstand kunnen worden ingeschakeld. Als een gebruiker woorden typt die ‘ongewenst’ zijn, dan wordt er door het apparaat een verbinding gemaakt met servers die zich buiten de EU bevinden.

Flinke groei

De onafhankelijke UBports-community, die sinds 2017 verantwoordelijk is voor de doorontwikkeling van het mobiele besturingssysteem Ubuntu Touch, is de afgelopen jaren flink gegroeid. De organisatie kreeg voorheen al veel aanvragen van overheidsinstanties uit heel Europa, maar deze namen de afgelopen weken sterk toe. Jeroen Baten, operationeel marketing manager: ‘We zijn daar blij mee. Tenslotte willen we het doel bereiken dat iedereen vrij is om alle door onze community gemaakte opensourcesoftware zonder beperkingen te gebruiken. Vooral voor organisaties waar vertrouwelijkheid van informatie bovengemiddeld belangrijk is, biedt ons besturingssysteem een heel goed alternatief, dat ook nog eens meer digitale autonomie geeft.’

Dat de interesse voor een alternatief mobiel besturingssysteem stijgt, blijkt onder andere uit het feit dat de Ubports-website maandelijks tussen de 30.000 en 60.0000 bezoekers trekt en dat de dertien forums van de organisatie per maand 1,2 miljoen views krijgen. Er werken gemiddeld veertig tot zeventig ontwikkelaars per jaar mee aan de doorontwikkeling van het OS. Maandelijks melden zich vijf à tien vrijwilligers om een bijdrage te leveren.

Meer over

BesturingssystemenLinuxOpensourceSmartphonesTablets

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Xiaomi maakt slimme elektrische voertuigen

ActueelCloud & Infrastructuur

Xiaomi Europees marktleider in smartphones

ActueelCloud & Infrastructuur

Xiaomi protesteert tegen Amerikaanse overheid

smartphone
ActueelCloud & Infrastructuur

Xiaomi kiest Den Haag als Benelux-hoofdkwartier

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs