Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Hack

Sage-medewerkster verdacht van fraude

22 augustus 2016 - 07:52ActueelCloud & InfrastructuurSage
Pim van der Beek

De Londense politie heeft een 32-jarige medewerkster van het Britse softwarebedrijf Sage opgepakt die verdacht wordt van betrokkenheid bij fraude. Eerder maakte het bedrijf bekend dat de gegevens van mogelijk honderden klanten van software voor salarisverwerking waren gelekt via een gehackte account. Nu blijkt dat het lek mogelijk van binnenuit komt.

De verdachte, die op 17 augustus 2016 door de Londense politie werd gearresteerd op luchthaven Heathrow, is inmiddels op borgtocht vrij. Ze kwam in beeld doordat haar account was gebruikt.

Sage meldde 15 augustus 2016 dat er mogelijk ongeautoriseerde toegang is geweest via een log-in van een medewerker. Het gaat om software voor salarisverwerking. Door het lek zou persoonlijke informatie zoals adressen, verzekeringsnummers, geboortedata, bankrekeningnummers en salarisinformatie van medewerkers van bedrijven die de software gebruiken, zijn buitgemaakt.

Sage is ook in de Benelux actief, maar bij het lek zouden alleen de gegevens van Britse klanten zijn gelekt.

Log-analyse

Critici waarschuwen dat bij beveiliging de aandacht vaak is gericht op aanvallen van buitenaf, terwijl cybersecurity ook meer gericht moet zijn op risico’s in de eigen organisatie.

Naast beveiliging tegen aanvallen van buitenaf en authenticatie van gebruikers worden steeds meer beveiligingslagen ingebouwd. Zo groeit bijvoorbeeld de vraag naar systemen die de gegevens van eigen gebruikers loggen zodat er beter kan worden toegezien op fraude van binnenuit.

Meer over

eHRM

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Sage lekt mogelijk data honderden Britse klanten

Contract ondertekenen
ActueelCarrière

Sage stelt cfo als nieuwe topman aan

ActueelCarrière

Sage: softwarepartners voelen tekort aan it-profielen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs