Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cloud weg

Europees keurmerk voor clouddiensten in de maak

18 juni 2019 - 08:59ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Er komt een Europees keurmerk voor veilige clouddiensten. Dit is onderdeel van bredere Europese wetgeving voor cybersecuritycertificering van ict-producten en -diensten. Dat schrijft de Nederlandse Rijksoverheidsdienst op zijn website.

Europese cybersecuritycertificering versterkt de digitale interne markt en vergroot de grensoverschrijdende concurrentie tussen cloud-aanbieders. Omdat aangesloten aanbieders aan dezelfde digitale veiligheidseisen voldoen, wordt het makkelijker om binnen de EU verschillende aanbieders te vergelijken.

Het Europese Agentschap voor Netwerk- en Informatiebeveiliging (ENISA) zal het voorstel van de werkgroep nu verder uitwerken in een Europees certificeringsschema onder de Cyber Security Act. Deze Europese verordening voor cybersecuritycertificering van ict-producten, -diensten en -processen wordt eind deze maand van kracht.

 ‘Clouddiensten worden steeds belangrijker voor de Europese digitale economie’, zegt Focco Vijselaar, directeur-generaal Bedrijfsleven & Innovatie, ministerie van EZK. ‘Nederland heeft als internationaal georiënteerde economie en knooppunt van data in het bijzonder belang bij een veilig en toegankelijk digitaal domein. Cybersecuritycertificering is daarom een belangrijk onderdeel van de Nederlandse Roadmap Digitaal Veilige Hard- en Software. Ik ben blij dat er op Europees niveau een stap wordt gezet om meer zekerheid over de veiligheid van clouddiensten te bieden.’

De Nederlandse publiek-private samenwerking Partnering Trust speelde samen met Duitsland en Oostenrijk een belangrijke rol bij de invulling van het keurmerk. Het certificeringsschema waarborgt dat aangesloten aanbieders aan de Europese digitale veiligheidseisen voldoen. Dit geeft gebruikers zekerheid over de veiligheid van de clouddienst en hun data.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Europa onderschat digitale transformatie van industrie

Europa samenwerking
ActueelCloud & Infrastructuur

Nieuwe Europese auteursrechtenwet is goedgekeurd

Europa
ActueelCarrière

EC: De ict-export in Europa loopt achter

ActueelData & AI

Californische variant op de GDPR goedgekeurd

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs