Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
GSM-mast antenne GSM

Huawei mag meebouwen aan deel van Brits 5G-netwerk

28 januari 2020 - 15:09ActueelCloud & InfrastructuurHuawei
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Huawei heeft van de Britse autoriteiten toestemming gekregen om in Groot-Brittannië mee te bouwen aan 5G-netwerken. De Chinezen mogen evenwel geen apparatuur leveren voor ‘gevoelige kernonderdelen’ van het netwerk.

Volgens de Britse regering is Huawei een ‘high risk vendor’, die ‘een groter veiligheids- en weerbaarheidsrisico vormt’ voor Britse telecommunicatienetwerken, al wordt het bedrijf niet bij naam genoemd. Dit soort bedrijven mag niet toegelaten worden tot kritische netwerken, gevoelige kerndelen van het netwerken en sites als kerncentrales en militaire basissen. Wat mag Huawei wel doen? Maximaal 35 procent leveren van het omliggende deel van het kernnetwerk, het zogenaamde ‘access network’, waarmee telefoons en andere mobiele apparaten aan de mast zijn te verbinden.

Voor Huawei is de toelating, ondanks alle restricties, toch een opsteker. Zeker de Amerikaanse regering zette andere landen onder druk om het Chinese bedrijf te weren uit telecommunicatienetwerken. Volgens Trump vormt het inzetten van Huawei-apparatuur in netwerken een veiligheidsrisico en kan het bedrijf zijn producten misbruiken voor spionagedoeleinden. Een Amerikaanse regeringsfunctionaris heeft dan ook al zijn ‘teleurstelling’ over de Britse beslissing uitgedrukt. Amerika heeft eerder gedreigd dat het toelaten van Huawei gevolgen zou kunnen hebben voor de uitwisseling van informatie en inlichtingen. Of het zover komt met Groot-Brittannië, is afwachten.

Huawei zelf heeft de beschuldigingen over spionage altijd ontkent.  

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    TomTom levert kaartmateriaal aan Huawei

    smartphone gsm
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei brengt Mate 30 Pro naar België

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei krijgt weer Amerikaans uitstel

    ActueelOverheid

    Huawei mag weer zakendoen met VS

    StorySign
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Huawei geeft gebarentaal-app iOS-versie

    smartphone gsm
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei Mate 30 doet het zonder Google

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs