Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Consortium bouwt contactloze toegangscontrole

slot
20 oktober 2020 - 13:16ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Amerikaanse HID, het Duitse Giesecke+Devrient en het Canadese Nymi hebben samen een wearable ontwikkeld die draadloze toegangscontrole tot gebouwen mogelijk moet maken, zonder enige interactie van de gebruiker. Het trio noemt bijvoorbeeld clean rooms voor chipproductie als een mogelijke use case.

Werknemers kunnen zich met de armband contactloos identificeren voor ze toegang krijgen tot bijvoorbeeld clean rooms in de farmaceutische industrie of halfgeleiderproductie. Op die manier hoeven ze geen enkel oppervlak aan te raken om binnen te kunnen. Het authenticatiemechanisme is ontwikkeld door G+D, de toegangscontrole wordt uitgevoerd met technologie van HID Global. De polsband zelf wordt door Nymi geleverd.

Op het apparaatje worden de gevoelige authenticatiedata van de medewerkers veilig opgeslagen in een ‘secure element’ van G+D. Een chip van slechts enkele millimeters groot die de cryptografie verzorgt en die aangestuurd wordt door beveiligde software. Met het secure element kunnen wearables voorzien worden van extra functionaliteiten zoals toegangscontrole tot gebouwen en parkeergarages. Het maakt ook uitbreidingen mogelijk voor al bestaande slimme horloges, horlogebanden, ringen en andere apparaten.

G+D Mobile Security is wereldwijd actief op het gebied van mobiele beveiligingstechnologie en heeft zijn hoofdkantoor in München, Duitsland. Het bedrijf maakt deel uit van de Giesecke+Devrient groep. G+D Mobile Security heeft 5.300 medewerkers in dienst en behaalde in het boekjaar 2019 een omzet van 877 miljoen euro.

HID Global is een Amerikaanse fabrikant van beveiligde identiteitsproducten. Het is een onafhankelijk merk van het Zweedse Assa Abloy, een Zweeds conglomeraat voor deuren en toegangscontrole. Het bedrijf heeft zo’n 3.000 mensen in dienst.

Het Canadese Nymi bouwt wearables voor professionele omgevingen en is een spinoff van de Universiteit van Toronto.

Meer over

Encryptie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    SAP en AWS bundelen krachten voor Europese datasoevereiniteit

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs