Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

LG koopt Israëlische voertuigbeveiliger Cybellum

24 september 2021 - 12:58ActueelCloud & InfrastructuurLG
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Zuid-Koreaanse elektronicareus LG heeft het Israëlische Cybellum overgenomen. Cybellum bouwt tools om de risico’s te beoordelen bij de cyberbeveiliging van voertuigen. LG heeft nu 64 procent van de aandelen in handen, de rest volgt in een later stadium.

De overname is een strategische zet die LG’s capaciteiten rond cybersecurity moet versterken en die het bedrijf een plaats geeft op de markt van de toekomstige, geconnecteerde mobiliteit. Bovenop de overname pompt LG nog eens twintig miljoen dollar bijkomend kapitaal in Cybellum.

Het Israëlische bedrijf werd in 2016 opgericht in Tel Aviv en heeft een vijftigtal werknemers. Het heeft contracten met voertuigfabrikanten en leveranciers uit de auto-industrie en dat in Japan, Duitsland en Noord-Amerika. Cybellum zal een onafhankelijke entiteit en merk blijven.

Met de opkomst van de connected car en het stijgende aantal cyberbedreigingen, is de behoefte aan betere voertuigcyberbeveiliging nog nooit zo groot geweest, zeg LG. beveiliging zal in de loop der tijd alleen maar belangrijker worden naarmate auto’s zich ontwikkelen tot verbonden systemen met complexe onderlinge verbindingen tussen hun verschillende componenten.

Cyber Digital Twin

Eén van Cybellums meest geavanceerde oplossingen om voertuigen te beschermen tegen cyberveiligheidsrisico’s is het Cyber Digital Twins-platform. Cyber Digital Twins creëert een gedetailleerde weergave van de softwarecomponenten van een voertuig zonder toegang tot de broncode en legt automatisch alle risico’s bloot die mogelijk kunnen worden uitgebuit. Het platform baseert zich op real-time informatie over bedreigingen en levert een volledige beoordeling van die kwetsbaarheden, evenals aanbevolen oplossingen.

In augustus 2018 nam LG de Oostenrijkse ZKW Group over, een grote speler op de markt voor autoverlichting. In juli lanceerde LG een joint venture met Magna International, ’s werelds op twee na grootste auto-leverancier, om LG Magna e-Powertrain te creëren. Dat bedrijf ontwikkelt aandrijvingen voor elektrische auto’s.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    SAP en AWS bundelen krachten voor Europese datasoevereiniteit

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs