Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
e-mail

Ipex komt met aangetekende elektronische zending

10 januari 2017 - 10:19ActueelLogistiek
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Waalse Ipex, met hoofdzetel in Saintes, introduceert vandaag de aangetekende elektronische zending. Die heeft dezelfde juridische waarde als een papieren aangetekende zending, maar is naar eigen zeggen goedkoper.

Bedrijven, organisaties en overheidsdiensten kunnen vanaf vandaag aangetekende zendingen elektronisch versturen via software van het bedrijf Ipex. Dat schrijft De Tijd. De dienst heeft dezelfde juridische waarde, maar biedt volgens Ipex vooral een sterkere rechtsgeldigheid dan de papieren aangetekende zending. Het bedrijf garandeert de authenticiteit inhoud van de boodschap en biedt systematisch een ontvangstbewijs aan.

Ipex werkt via een plug-in voor Outlook of een XML-oplossing voor grotere volumes. Dit maakt het mogelijk om zendingen op te volgen en, bij betwistingen, ontvangstbewijzen te kunnen voorleggen. Ipex rekent voor zijn diensten tussen de 0,23 en 0,697 euro per verzending aan. Dat is goedkoper dan een papieren aangetekende zending. De achterliggende technologie werd in Nederland ontwikkeld, door Aangetekend BV. Ipex heeft een partnership met hen opgezet om hun product in ons land te verdelen.

Tot voor kort was het in België niet toegestaan om aangetekende zendingen elektronisch te versturen. Vanaf 1 juli vorig jaar kan dit wel, sinds die datum is er een EU-verordening van kracht die dit mogelijk maakt.

Ipex nam vorig jaar de drukkerij over van NRB, de it-dochter van Ethias-bank. 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Deal handen schudden overname
ActueelCloud & Infrastructuur

IPEX neemt printactiviteiten NRB over

Ziekenhuis
ActueelInnovatie & Transformatie

Ipex en Xperthis digitaliseren ziekenhuisdocumenten

Eén reactie op “Ipex komt met aangetekende elektronische zending”

  1. Kim Jacobs schreef:
    30 januari 2017 om 15:23

    Hun oplossing is pas rechtsgeldig als ze beschikken over de status van gekwalificeerde dienstverlener. Deze wordt enkel uitgegeven door de FOD economie na een grondige audit op basis van de Eidasverodering.

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs