Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Windows XP blijft Microsoft achtervolgen’

14 juni 2017 - 13:06AchtergrondSecurity & AwarenessMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Windows XP heeft wéér een patch gekregen. Microsoft komt er maar niet van af. Dit is de discussie-stelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De XPocalypse blijft dreigen: onveiligheid door massale malware-uitbraak voor Windows XP. Die eer-eervorige versie van Microsofts besturingssysteem krijgt officieel allang geen ondersteuning meer, maar de maker is nog altijd niet bevrijd van deze last. In de praktijk blijft XP namelijk hardnekkig in gebruik. Officieel doen gebruikers dit óf op eigen risico óf met duurbetaalde maatcontracten voor custom support.

De massale infectie door ransomwareworm WannaCry heeft Microsoft al genoopt tot het openbaar (en gratis) uitbrengen van de patch die het heeft ontwikkeld voor het oude XP (en servertegenhanger Windows Server 2003). Nu is er opnieuw een ernstig beveiligingsgat gevonden in die oude besturingssystemen en brengt Microsoft opnieuw openbaar een patch hiervoor uit. In de Security Advisory over deze kwetsbaarheid (naast nog andere) waarschuwt Microsoft voor misbruik door overheidsaanvallers. Al met al blijft XP (en Server 2003) de Windows-maker achtervolgen, ondanks whishfull thinking anderzijds. Wat vind jij?

Meer over

BesturingssystemenPatchesWindows XP

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCarrière

Vlaams Parlement zoekt ciso

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCarrière

Computable Awards: dit zijn de tien kanshebbers voor IT Person 2025

ActueelCarrière

Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

Cegeka
ActueelSecurity & Awareness

Cegeka opent securitycentrum in VS

ActueelOverheid

Navo op Cybersec Europe: de geopolitieke dimensie van cybersecurity

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs