Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cryptojacking neemt plaats in van ransomware

26 februari 2019 - 12:57ActueelInnovatie & TransformatieIBM
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Meer en meer cybercriminelen grijpen naar cryptojacking om geld te verdienen. Tegelijk lijkt het succes van ransomware af te nemen. Dat zijn twee conclusies uit een nieuw rapport van het X-Force security team van IBM.

Betere beveiligingsmaatregelen en een betere bewustwording bij potentiële slachtoffers zorgt ervoor dat cyberboeven hun strategieën aanpassen om tot een deugdelijke ‘return on investment’ te komen. Dat schrijft X Force, de security-afdeling van IBM in een nieuw rapport. Daardoor wordt er minder malware en ransomware ingezet ten voordele van andere technieken.

Zo waren er in 2018 tweemaal zoveel aanvallen om cryptojacking in te zetten dan aanvallen met ransomware. Bij cryptojacking wordt de computer van een slachtoffer gebruikt om ongemerkt digitale munten aan te maken. Vooral de enorme stijging van bijvoorbeeld de Bitcoin in 2018 maakte dit een lucratieve markt voor digitale dieven. Ondertussen is de markt voor cryptomunten wel in vrije val gegaan, welke invloed dat heeft, zal later duidelijk worden. Desondanks blijft ransomware een stevig probleem: het kostte bedrijven wereldwijd vorig jaar zo’n 8 miljard dollar, zowel in downtime als in betalingen aan criminelen.

Cybercriminelen lijken ook meer en meer gebruik te maken van administratieve software en legitieme Windows-tools als PowerShell en PsExec om hun aanwezigheid te maskeren. Zeer doelgerichte phishing-campagnes zijn dan weer goed voor bijna een derde van alle aanvallen (29 procent).

De meest kwetsbare sector voor aanvallen blijft die van de financiële dienstverlening, zegt IBM. Bijna een vijfde van alle aanvallen is gericht op banken en financiële instituten. Veruit de sterkste stijger is echter de transportsector. Die staat nu op nummer twee, terwijl transport in 2017 niet eens in de top-5 stond. Het aantal aanvallen op transportbedrijven is verdrievoudigd.

Het volledige rapport is hier te downloaden.

Meer over

BesturingssystemenCybercrimeDienstenMalwarePhishing

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Cryptomining rukt op, ransomware neemt af

ActueelCloud & Infrastructuur

IBM profiteert volop van cloud-hausse

AchtergrondCloud & Infrastructuur

IBM toont op CES zijn eerste quantumcomputer

Lotus Notes
ActueelInnovatie & Transformatie

Legacy levert IBM bijna 2 miljard op

ActueelSecurity & Awareness

Fox-IT waarschuwt voor ransomware SamSam

AchtergrondCloud & Infrastructuur

IBM open-sourced zijn Mac-sysadmin-applicatie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs