Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Panasonic biedt api voor gezichtsherkenning aan

26 november 2019 - 08:35ActueelInnovatie & TransformatiePanasonic
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Panasonic heeft aangekondigd dat het bedrijf begint met het aanbieden van een applicatie-programmeerinterface (api) voor gezichtsherkenning. De software maakt gebruik van deep learning-technologie en wordt eerst in Japan op de markt gebracht.

Panasonic doet al bijna dertig jaar onderzoek en ontwikkeling naar gezichtsherkenning en integreert de technologie al in onder meer beveiligingscamera’s, paspoortcontrole op luchthavens en toegang tot pretparken. 

De api die nu aan derden wordt aangeboden, biedt dezelfde soort functionaliteit aan via een clouddienst. Het bedrijf heeft een eigen algoritme geïntegreerd dat gelijkenissen tussen gezichten kan berekenen en dat, naar eigen zeggen, ook werkt in slechte lichtomstandigheden, wanneer een gezicht onder een hoek wordt gefilmd of wanneer een persoon een zonnebril draagt. 

Panasonic ziet toepassingen in onder meer smartphone-apps, websites en toegangscontrole voor gebouwen. Voor het verdienmodel rekent het bedrijf geen opstartkosten aan, maar een vast bedrag per geregistreerd en herkend gezicht. Voor bijvoorbeeld 200 geregistreerde gezichten waarop 16.000 keer de gezichtsherkenningstechnologie wordt losgelaten, betaalt een klant 17.000 Japanse Yen (iets meer dan 140 euro).

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelWerkplek & Beheer

Panasonic kiest voor Microsoft-clouddienst

ActueelInnovatie & Transformatie

Badkamerexpert X2O in zee met Zetes en Panasonic

Brexit
ActueelInnovatie & Transformatie

Panasonic verhuist Europees kantoor naar Amsterdam

ActueelCloud & Infrastructuur

Panasonic valt markt aan met nieuwe robuuste handheld

ActueelCloud & Infrastructuur

Panasonic op jacht naar handheldpartners

ActueelInnovatie & Transformatie

Panasonic komt met gebundelde units I-Pro

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs