Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Zoom scherpt beveiliging van zijn vergaderdienst aan

23 april 2020 - 09:04ActueelSecurity & AwarenessZoom
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Zoom, het populaire platform voor videobellen, heeft de beveiliging van zijn software opgekrikt. Het bedrijf lag de laatste tijd onder vuur vanwege security- en privacy-zorgen.

In de binnenkort beschikbare versie 5.0 van Zoom introduceert het bedrijf AES 256 bits GCM-encryptie (Galois/Counter Mode). Dat moet zorgen voor een betere beveiliging tegen hackpogingen. Deze encryptie wordt van kracht wanneer GCM voor alle accounts is ingeschakeld. Dat zal op 30 mei gebeuren, zegt Zoom.

De accountadministrator kan nu bepalen welke datacenterregio’s de door hun account gehoste meetings en webinars mogen gebruiken voor dataverkeer. Dit is in te stellen op account-, groeps- en gebruikersniveau. Zoom bleek in het verleden de data langs Chinese servers te laten lopen.

Verder brengt Zoom Video Communications, zoals de volledige naam van het Amerikaanse bedrijf luidt, ook nog een reeks kleinere security-verbeteringen aan. Zo kunnen hosts bijvoorbeeld voorkomen dat deelnemers hun naam veranderen en voor bepaalde licenties (die voor het onderwijs) wordt de schermdeling standaard beperkt tot meeting-host. Ook de wachtkamer, waarin deelnemers van de meeting zich aanmelden, wordt nu standaard

Daarnaast worden voor de meeste klanten meetingwachtwoorden standaard ingeschakeld en krijgen vergaderingen die worden opgenomen en bewaard in de cloud ook een wachtwoord. Meetings zonder persoonlijke id’s krijgen nu id’s met elf karakters voor verbeterde beveiliging.

Alle beveiligingsfeatures zijn nu ook samengebracht onder een security-icoon en zijn niet meer verspreid over verschillende menu’s.

Zoom kreeg veel kritiek te verduren vanwege privacy- en beveiligingszorgen. Zozeer zelfs dat verschillende organisaties (waaronder de Vlaamse en Taiwanese overheid, SpaceX en het onderwijsdepartement van de stad New York) hun personeel verboden de dienst te gebruiken.

Meer over

EncryptieLicentiesPrivacy

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

Zoom probeert vertrouwen terug te winnen

ActueelOverheid

Ook overheid Taiwan doet Zoom in de ban

ActueelSecurity & Awareness

Zoom lekt namen, mailadressen en profielfoto’s

Manager
ActueelSecurity & Awareness

Cybercriminelen richten zich op Zoom en consorten

ActueelWerkplek & Beheer

Zoom tilt videovergaderen naar hoger niveau

ActueelWerkplek & Beheer

Ook gratis Zoom krijgt end-to-end-encryptie

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs