Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Ict-bedrijven schieten Oekraïners te hulp

28 februari 2022 - 10:523 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDeutsche TelekomKPNProximusStarlinkT-Mobile
Pim van der Beek

Meerdere telecom- en ict-bedrijven schieten Oekraïners te hulp. Bellen en sms’en van en naar Oekraïne is voor consumenten en zakelijke klanten van telecomproviders als KPN, T-Mobile, Proximus, Deutsche Telekom en British Telecom gratis. Ook schrappen de operators de tarieven voor het roamen van dataverkeer voor klanten die zich in de Oekraïne bevinden. Mochten telecom- en internetverbindingen plat gaan, dan is er gratis satellietinternet van Elon Musk.

Vrijdag maakten meerder telecombedrijven bekend dat ze bellen, sms’en en data-roaming van en naar de Oekraïne kosteloos aanbieden. T-Mobile laat weten dat de actie geldt voor alle merken (Ben, Simpel en Tele2) en zowel voor zakelijke als particuliere klanten.

Zo wil het voor consumenten die geraakt zijn door de huidige gebeurtenissen in Oekraïne ‘het beter mogelijk maken om met hun dierbaren in contact te blijven’. Søren Abildgaard, directeur van T-Mobile Nederland: ‘Juist in angstige en onzekere situaties is het contact met vrienden en familie van onschatbare waarde.’

Ook KPN maakte vrijdag bekend een dergelijke stap bekend. KPN: ‘De situatie in Oekraïne  gaat ons aan het hart. Daarom brengen we in ieder geval tot eind maart voor mobiel (bellen en sms) en vast bellen naar Oekraïne geen kosten in rekening.’ Voor KPN-klanten die in Oekraïne zijn is roaming (bellen, sms’en en datagebruik) kosteloos. De aankondigingen zijn ook via Engelstalige berichten op sociale media verspreid.

Starlink

Ook tech-ondernemer Elon Musk, bekend van Tesla en SpaceX, schiet Oekraïners te hulp. Hij biedt satelliet-internet aan via zijn Starlink-netwerk. Starlink bestaat uit duizenden satellieten waarmee via een schotel vanaf de aarde een verbinding wordt gemaakt met internet. Musk zegt die schotels nu te leveren aan Oekraïne. Met name in het oosten en westen van het land, waar zware gevechten plaatsvinden, zijn internetverbindingen verstoord.

Beveiligings-experts

Naast het hulp-aanbod van telecom en internetbedrijven, zijn er ook initiatieven van beveiligings-experts om te helpen om bijvoorbeeld de vitale infrastructuur van Oekraïne te beschermen tegen Russische hackers. Persbureau Reuters meldt dat de Oekraïense regering de hulp inroept van hackers en cyberbeveiligingsexperts om cyberspionagemissies uit te voeren tegen Russische troepen. Ook hebben verschillende EU-landen, waaronder Nederland, hierin hun hulp toegezegd.

Belarus, Rusland en Oekraïne

Inmiddels komen er ook berichten binnen van bedrijven waarvoor de oorlog in Oekraïne gevolgen heeft voor de bedrijfsvoering, zoals het Udens bedrijf IT-recycling. ‘Onze grotere afnemers van servers, laptops en andere computer producten zijn gevestigd in Belarus, Rusland en Oekraïne. De status van reeds geleverde goederen is onduidelijk, betalingen blijven uit, communicatie is onmogelijk en een grote klant is met zijn gezin Oekraïne ontvlucht en onderweg hierheen.’

Meer over

HackingRoamingTelecom

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Starlink
ActueelCloud & Infrastructuur

Starlink zet voet aan wal in Nederland

AchtergrondCarrière

Ook in cyberspace biedt Oekraïne taaie weerstand

ActueelCloud & Infrastructuur

Microsoft doneert 400 miljoen aan ‘Oekraïense cloud’

ActueelCarrière

SolITarity helpt Oekraïense it’ers aan werk

OpinieCloud & Infrastructuur

Cyberoorlog: Methoden Russische hackers uitgeput

OpinieInnovatie & Transformatie

Cyberoorlog: De strijd om internet

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs