Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur » Werkplek & Beheer

‘Firefox OS was kansloos’

Mozilla Firefox
16 december 2015 - 14:07OpinieWerkplek & BeheerMozilla
Jasper Bakker
Jasper Bakker
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over het heengaan van een uitdager op de mobiele markt.

De Mozilla Foundation gooit de handdoek in de ring wat betreft zijn eigen mobiele besturingssysteem. Het veelbelovende Firefox OS heeft tot op heden niet waargemaakt wat het beloofde en de open source stichting trekt de stekker er dus uit. Officieel is het browser-based besturingssysteem niet geheel gekilled, want Mozilla ziet nog wel toekomst voor connected devices zoals bijvoorbeeld smart-tv’s.

Overigens volgt Firefox OS hiermee eenzelfde route als die van webOS. Dat gevallen mobiele OS is oorspronkelijk ontwikkeld door Palm en is toen in handen van HP gekomen en daarna naar LG gegaan. In tegenstelling tot het oudere webOS had Firefox OS aanmerkelijk minder goede kaarten. Het platform van Mozilla kwam in 2013 laat op de markt, had vervolgens geen grote hardwarepartners en telco’s die er vol op inzetten, en het belang van app-ecosystemen was inmiddels enorm. Firefox OS was eigenlijk kansloos. Wat vind jij?

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Odin Groep neemt it-dienstverlener AppSys over

    Werkplek & Beheer

    Pc-markt in mineur door tekorten aan ge­heu­gen­chips: wie houdt stand?

    Werkplek & Beheer

    Logitech gaat volop voor zakelijke markt

    werkplek
    Werkplek & Beheer

    Econocom start met beheer digitale werkplek in Nederland

    Cloud & Infrastructuur

    Eerste vouwbare iPhone behoorlijk prijzig

    Werkplek & Beheer

    HP verkoopt minder pc’s door stijgende geheugenkosten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs