Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Adobe Flash is over twee jaar ter ziele’

03 februari 2016 - 12:11OpinieSoftware InnovationAdobe
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over het lot van Adobe Flash.

Adobe’s (overgenomen) multimediatechnologie Flash staat al geruime tijd onder toenemende druk, mede door wijlen Steve Jobs. De stormachtige opkomst van mobiele apparaten plus de omarming van nieuwe video- en animatietechnologie lijkt Flash in het nauw te drijven. Een jaar geleden viel er wel al te stellen dat de Adobe-software passé is. Afgelopen zomer heeft Facebooks securitybaas al gesteld dat Flash moet verdwijnen en net voor de kerst heeft ‘s werelds grootste sociale netwerk de daad zelf bij dat woord gevoegd.

De Flash-ban van Facebook geldt voor het weergeven van video, niet voor de technologische ondergrond voor games. Ondertussen heeft Adobe in november al developers opgeroepen zich te richten op webstandaarden, schijnbaar in plaats van Flash. Afgelopen maand is de voorspelling gedaan dat Flash over twee jaar eruit gaat. Het zou dan verdrongen zijn door videocodecformaten als WebM en H.264-opvolger H.265. Komt er daarmee echt een einde aan Flash? Of heeft het nog toekomst voor bijvoorbeeld online-games? Wat vind jij?

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software Innovation

    Visma stoot grote saas‑groep af onder de naam Norvato 

    Software Innovation

    Software-industrie voelt druk ai-tools: angst voor ‘SaaSpocalypse’

    Software Innovation

    Afas software haalt meer omzet uit minder werkdagen

    Software Innovation

    Kort: T‑Systems gaat Europees, Snowflake & OpenAI en TMC koopt Sioux Technologies

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft 420 miljard minder waard

    Software Innovation

    Jaarcijfers SAP, ServiceNow en IBM: hoe doen zij het?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs