Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Option maakt zoveelste doorstart

08 maart 2017 - 09:44ActueelCloud & InfrastructuurOption
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Leuvens Option ontsnapt aan een faillissement en maakt een nieuwe doorstart. Als voorzitter treedt Eric Van Zele (ex-Barco) aan. Hij brengt tevens een nieuwe financieel directeur mee. Oprichter en ceo Jan Callewaert doet een stap opzij.

Option, ooit een parel aan de Vlaamse technologiekroon, voert een nieuwe schuldherschikking door met zijn grootste schuldeisers. Daarbij gaan bestaande obligaties en overbruggingskredieten over in nieuwe aandelen en komt er een nieuw krediet van 2,6 miljoen euro beschikbaar.

Een van de architecten van het plan is Eric Van Zele, voormalig topman van Barco. Hij kocht enkele maanden geleden al het verlichtingsbedrijf Innolumnis op van Jan Callewaert en nam obligaties over van het fonds Quaroq. Die laatste stapte in 2014 in Option, samen met onder meer Marc Coucke (ex-Omega Pharma).

In ruil voor het nieuwe reddingsplan wordt de top van Option flink opgeschud. Ceo Jan Callewaert wordt ceo ad interim (de zoektocht naar een opvolger is gestart) en Eric Van Zele wordt voorzitter van de raad van bestuur. Edwin Bex (ex-Telindus) wordt de nieuwe financieel directeur. Bex was eerder ook betrokken bij de verkoop van Innolumnis.

Onderneming van het Jaar

Voor Option is het de zoveelste episode in een pijnlijk verhaal. Het bedrijf werd in 1986 opgericht en brak eind de jaren negentig door met het ontwikkelen en produceren van modems en sticks voor draadloze communicatie. In 2005 werd Option verkozen tot Onderneming van het Jaar, terwijl Callewaert zich in datzelfde jaar Manager van het Jaar mocht noemen.

De hevige concurrentie uit China en de bijhorende prijserosie holden de markt voor sticks echter uit. Na een succesvolle periode ging het snel bergafwaarts met het bedrijf. In een poging het tij te keren, werd ingezet op het Internet of Things- en Machine2Machine-communicatie. Onder meer de aankoop van Innolumnis (gespecialiseerd in slimme straatverlichting) paste in dat project. Ook CloudGate, het laatste sterproduct van Option, haakte in op die trend. CloudGate is een soort gateway die het voor eindgebruikers gemakkelijk moest maken om aan M2M-communicatie te doen en voorwerpen aan internet te hangen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    MBO handen samenwerking overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Option verkoopt pas opgekochte Innolumis

    Afname, verlies
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Option leidt 4,5 miljoen euro verlies

    ActueelCarrière

    Option stuurt CEO de laan uit

    Contract ondertekenen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kappa Data gaat Crescent distribueren

    cloud telefonie
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Blyaert Betwist: Option was geen optie meer

    Daling
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zeg niet Option, maar zeg Crescent

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs