Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Amerikaanse vlag

EU staat Microsoft bij in mail-dispuut met VS

13 december 2017 - 11:12ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Microsoft mag perfect weigeren om e-mails aan de Amerikaanse overheid te geven die op een Ierse server in een datacenter staan. Dat zegt de Europese Commissie.

De zaak draait rond een dispuut dat Microsoft heeft met de Amerikaanse regering en dat begon in 2014. In dat jaar vroeg het Amerikaanse Department of Justice e-mails op bij Microsoft die bewaard werden op servers in een Iers datacenter. De documenten moesten dienen als bewijsmateriaal in een rechtszaak.

Microsoft claimde echter dat de overheid zulke verzoeken moest richten aan de Ierse overheid en weigerde de documenten vrij te geven. Het kwam ook tot een rechtszaak waarin Microsoft gelijk kreeg. Waarop het Department of Justice tegen die beslissing in beroep ging.

In die zaak werd ook de Europese Unie opgeroepen. En die stelt nu dat Microsoft de Europese wetten ‘correct heeft geïnterpreteerd’. Volgens de Commissie mogen de Verenigde Staten er niet zo maar van uit gaan dat data van Europa naar de V.S. overgebracht kunnen worden, tenzij een en ander voldoet aan de Europese databeschermingswetten. Databeschermingswetten die volgend jaar nog aangescherpt worden door de nieuwe Europese privacyregeling GDPR.

De Amerikanen waren volgens het Britse ict-vakblad Computing uiteraard not amused met die uitleg en zetten de zaak verder. Volgens hen heeft Microsoft nooit gezegd dat het Ierse of Europese wetten zou overtreden als de mails zouden worden overhandigd. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    vergadering
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Visterin Fileert: Microsoft draaft door

    Satya Nadella
    ActueelCarrière

    Microsoft-ceo Nadella schrijft boek ‘Hit Refresh’

    ActueelData & AI

    Hof verwerpt verdrag EU-VS over gebruikersdata

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs