Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Antwerpen organiseert Hack4Diamonds

Diamant briljant
04 mei 2018 - 09:27ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

In Antwerpen vindt dit weekend de allereerste hackathon ter wereld voor de diamantindustrie plaats. Het evenement wordt georganiseerd in de marge van de beurs Carat+.

Op deze hackathon zoeken professionals uit verschillende disciplines drie dagen lang naar oplossingen voor verschillende vraagstukken waarmee de diamantsector worstelt. De challenge waar de meeste belangstelling voor is, bekijkt hoe blockchain in de diamantindustrie kan ingezet worden. Daarnaast wordt ook gekeken naar de opkomst van synthetische diamanten en naar manieren om de diamanthandel verder te moderniseren.

Aan de hackathon nemen zowel Belgische als internationale profielen deel, een zestigtal in totaal. Voor de winnaars zijn er onder meer cash-prijzen, diamanten en coaching en incubatie-programma’s voorzien.

Het is niet toevallig dat deze evenementen in Antwerpen plaatsvinden. De stad is de diamanthoofdstad van de wereld. Zo passeert maar liefst 84 procent van alle ruwe diamant langs de Scheldestad om nadien onder andere verwerkt te worden tot juwelen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Zscaler koopt SquareX, forse groei soevereine cloud en GTIA Benelux Community Forum

    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantumcomputing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Vier speerpunten voor een ai-beleid in België

    Google cloud
    Innovatie & Transformatie

    Telenet krijgt Google ai: moederbedrijf tekent deal met Google Cloud

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs