Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Getronics

Had Getronics België wel failliet moeten gaan?

18 november 2020 - 15:19AchtergrondCarrièreGetronics
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Vorige week is de Benelux-tak van Getronics officieel failliet verklaard door de Brusselse ondernemingsrechtbank. Wie de voorgeschiedenis van de faling bekijkt, fronst allicht de wenkbrauwen. Had Getronics in ons land eigenlijk wel de boeken moeten neerleggen? Wat vindt u?

Getronics zal al een paar maanden in zwaar weer, nadat het moederbedrijf in handen was gekomen van het Britse kapitaalfonds GSH Private Capital. Vlak voor die verkoop was de Belgisch-Luxemburgse tak echter afgesplitst. GSH wou ook dat onderdeel wel inlijven, maar dan enkel nadat de kosten werden teruggeschroefd en de loonmassa werd ingeperkt. Het plan was om 126 van de 336 werknemers te ontslaan. Als daar niet op werd ingegaan, dreigde GSH om de onderneming failliet te laten gaan.

Uiteindelijk gebeurde dat ook. Voor een dertigtal medewerkers kende de saga nog een goede afloop, zij mochten mee overstappen naar Cegeka dat een deel van de klantenportefeuille overnam van Getronics, vooral rond it-infrastructuur en werkplekbeheer. Alle andere medewerkers mogen op zoek naar een andere job.

We zijn benieuwd naar uw mening. Had Getronics België failliet moeten gaan? Of was er een andere en/of betere manier om deze afloop te vermijden?

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Getronics Belux is officieel failliet

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Getronics Belux op rand van faillissement’

    Stijn Bijnens Cegeka
    ActueelGovernance & Privacy

    Cegeka neemt deel Getronics België over

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Visterin Verdiept: Wat loopt er mis bij Getronics?

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelCarrière

    Getronics BeLux wil af van 126 werknemers

    ActueelCarrière

    Nana Baffour trekt deur Getronics achter zich dicht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs