Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Datalek brengt Pentagon in grote verlegenheid

11 april 2023 - 08:18ActueelCloud & Infrastructuur
Alfred Monterie

Een (data)lek waarbij zeker vijftig uiterst geheime documenten op straat zijn komen te liggen, heeft het Pentagon in grote verlegenheid gebracht. Niet uitgesloten is dat het pijnlijke incident het gevolg is van een grote cyberaanval. Maar groter is de kans dat een persoon documenten heeft gelekt.

Het Amerikaanse ministerie van Justitie en het Federal Bureau of Investigation leiden een strafrechtelijk onderzoek naar de lekken. De zaak kwam aan het rollen toen onlangs verschillende documenten online verschenen. Eerder circuleerden al documenten via messagingkanalen op het sociale medium Discord.

De stukken geven een beeld van het verloop van de oorlog in Oekraïne en de Westerse steun. Details over de rol van landen als Zuid-Korea zijn naar buiten gebracht. Ook valt uit de documenten af te leiden welke informatiepositie Amerikaanse geheime diensten in Rusland hebben. Verder zou Canada afgelopen februari slachtoffer zijn geworden van een hack in de gasinfrastructuur.

Overigens is de authenticiteit van de documenten nog niet vastgesteld. Vaststaat dat bepaalde details kloppen, maar mogelijk zijn in de documenten wijzigingen aangebracht met als doel de desinformatie compleet te maken.

Als zou blijken dat de Amerikanen onzorgvuldig met geheime informatie zijn omgegaan, kan dat de relatie met hun bondgenoten en andere bronnen schaden.

Meer over

AuthenticatieHacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Schwarz Digits meldt zich in Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    UniCredit moderniseert bankplatform met Accenture en IBM

    Carrière

    Nutanix tuigt Benelux-organisatie op

    Cloud & Infrastructuur

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Cloud & Infrastructuur

    FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft eindigt record boekjaar met groeispurt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs